Loading...

Samsung Mistrzowie Kodowania | Konin Żagański | Każdy może zostać programistą

23,939 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 6, 2017

W „Małej Szkole” - Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koninie Żagańskim - gdzie funkcjonuje Klub Koderek, Samsung realizuje program Mistrzowie Kodowania. To program, w którym bierze udział wiele szkół na terenie całej Polski. Jego celem jest kontakt dzieci z nowymi technologiami niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania.

Dołącz do programu: mistrzowiekodowania.samsung.pl

Kodowanie także dla dziewczyn

Zawód programisty mógłby kojarzyć się głównie z mężczyznami – czas obalić ten stereotyp. Pedagog z powołania, Joanna Apanasewicz, od 13 lat dzieli się z uczniami wiedzą i umiejętnościami. Dzięki przystąpieniu do programu Samsung Mistrzowie Kodowania prowadzi Klub Koderek – naukę kodowania dla dziewczyn.
Celem zajęć jest nie tylko zdobycie wiedzy o nowych technologiach i cennego doświadczenia, lecz także uświadomienie im, że mogą spełniać swoje pasje. A wiara w siebie to pierwszy krok do sukcesu.

Kodowanie – zawód i języki przyszłości

Naukę kodowania warto rozpocząć jak najwcześniej, już w szkole podstawowej. Nauka poprzez animacje, gry i opowieści połączy przyjemne z pożytecznym. Programowanie uczy logicznego myślenia, rozwija umiejętności matematyczne, ułatwia kompetencje analizy, rozwiązywania problemów i współpracy w grupie skupionej wokół jednego celu.

Koncepcja programu Mistrzowie Kodowania Junior

Pierwsze prace nad koncepcją programu Mistrzowie Kodowania Junior rozpoczęły się w 2015 roku. Narodził się pomysł, aby wprowadzić elementy nauki programowania do wczesnej edukacji. Jednak małe dzieci wymagają innego podejścia i innych metod nauczania. Przede wszystkim rozwijają swe umiejętności poznawcze poprzez zabawę.
Dlatego też każdego roku Samsung organizuje szkolenia dla nauczycieli i edukatorów uczestniczących w programie Mistrzowie Kodowania, dostarczając także najwyższej jakości sprzęt Samsung.

Dowiedz się więcej: mistrzowiekodowania.samsung.pl

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...