Loading...

Dwie siostry pozywają do sądu producenta Gardasilu, który spowodował u nich bezpłodność (2013)

4,776 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 31, 2014

Treść relacji:
„Najświeższe wiadomości, zdrowotna trwoga. Lekarze twierdzą, że szczepionka przeciwko wirusowi HPV może pomóc w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Czy szczepionki przeciwko HPV ratują życie czy są niebezpieczne? Dwie siostry w wieku 19 i 20 lat pozywają twórców szczepionki HPV do sądu. Te dwie siostry, Madeline i Olivia twierdzą, że wzięły szczepionkę Gardasil i przez to są bezpłodne.

Jakieś sześć lat temu otrzymałyśmy nasze pierwsze szczepienia Gardasilem. Miałam 13 lat, a ja 15 lat. Szczepionka Gardasil powinna zapobiec rakowi szyjki macicy. Przed szczepieniem miałam miesiączkę, która była nieregularna, od wieku ok 13 lat, ale w ciągu kilku miesięcy od ostatniej szczepionki ona zanikła. Zbadano mnie na przedwczesną niewydolność jajników, gdy miałam 16 lat.
Więc około sześć miesięcy po mojej siostrze zdiagnozowano u mnie przedwczesną niewydolność jajników. Siedziałam w pokoju cała w szoku. Po prostu pomyślałyśmy, że to dziwne, aby dwie siostry, różniące się wiekiem 13 miesięcy od siebie, miały ten sam stan. Obie przechodzimy przez menopauzę. Miałam uderzenia gorąca, bezsenność, niepokój, poty nocne, skrajne wahania nastroju. Przed nami również możliwość innych problemów zdrowotnych, jak osteoporoza w młodym wieku, ryzyko choroby serca w młodszym wieku.
Okradziono nas z kobiecości, a teraz wszędzie, gdzie idę widzę te panie w ciąży. Wiedząc, że to nie może być opcją dla mnie jest po prostu katastrofalne. Nie wiem ... to jest bardzo stresujące."

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...