Loading...

Samsung Mistrzowie Kodowania | Tumlin |Zmieniaj twórczo rzeczywistość

11,154 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 6, 2017

Samsung Mistrzowie Kodowania w Szkole Podstawowej w Tumlinie.
Celem programu jest umożliwienie kontaktu z nowymi technologiami i nauki podstaw kodowania dzieciom ze szkół w całej Polsce. Uczniowie przekonują się, że kodowanie może być twórczym i inspirującym zajęciem.

Dołącz do programu: mistrzowiekodowania.samsung.pl

Programowanie jest twórcze

W Tumlinie, pod okiem nauczycielki pani Beaty Sidło, dzieci ze szkoły podstawowej nauczyły się wpływać twórczo na rzeczywistość, programując dzwonki na przerwy oraz lekcje. Inspiracją do nauki i artystycznej działalności były fragmenty utworów Fryderyka Chopina wykorzystywane w tym celu w jednej ze szkół muzycznych. Dzieci z Tumlina stworzyły własne kompozycje w ramach programu Samsung Mistrzowie Kodowania. Co roku Samsung organizuje szkolenia dla nauczycieli i edukatorów uczestniczących w kolejnych edycjach programu, udostępniając także wysokiej jakości sprzęt.

Kodowanie nie jest nudne!

Programowanie mogłoby kojarzyć się dzieciom jako nudne zajęcie wykonywane przez dorosłych. Tymczasem dzięki licznym narzędziom i zdobytym umiejętnościom można także tworzyć i zmieniać najbliższe otoczenie. Ponadto lista korzyści z nauki kodowania już od najmłodszych lat jest bardzo długa – to nauka logicznego myślenia czy współpracy, a także kreatywności.

Kształtowanie twórczego myślenia i wyobraźni

Kodowanie to nie tylko nauka matematyki i przedmiotów ścisłych, lecz także kształtowanie twórczego myślenia i wyobraźni. Dzięki udziałowi w programie Samsung Mistrzowie Kodowania dzieci z całej Polski – także z niewielkich miast oraz wsi – mogą zdobywać wiarę w urzeczywistnienie marzeń i zrealizować własne pomysły.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...