Loading...

POPARCIE DLA ROSJI I POTĘPIENIE ZBRODNIARZY POSTBANDEROWSKICH W WARSZAWIE DNIA 9. MAJA 2014 ROKU.

7,323 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 17, 2014

Podobał Ci się ten film ? Chcesz obejrzeć więcej ciekawych produkcji ? Możesz wesprzeć autora, który stara się o to, aby nowe filmy były zawsze lepszej jakości. Jeżeli jesteś gotów wspomóc, napisz e-maila pod adres: zibi@mail2king.com

===================================================

Film przedstawia manifestację pod ambasadą Rosji w Warszawie, która odbyła się w dniu 9.maja 2014 roku, zaś hasłem tego wydarzenia było: "Dzień Zwycięstwa - jako dzień solidarności polsko-rosyjskiej".

Organizatorem akcji była Inicjatywa "Nie wojnie z Rosją", którą poparły organizacje: Obóz Wielkiej Polski, Związek Słowiański, Ruch Suwerenność Narodu Polskiego oraz redaktorzy "Myśli Polskiej".

Już na samym wstępie okazało się, ze osoba która miała poprowadzić demonstrację - Pan Adam Jerzy Uznański nie może być obecna, gdyż został pobity przez "nieznanych sprawców" tuż po wyjściu z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie odebrał identyfikator prowadzącego manifestację.

Po złożeniu zeznań na policji, poszkodowany musiał otrzymać pomoc służby zdrowia i nie mógł kierować akcją na miejscu.

Prowadzenie manifestacji przejął Pan Sławomir Andrzej Zakrzewski z Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego.

Na wstępie Pan Radosław Wybrański (OWP) odczytał List Otwarty do Narodu Rosyjskiego, zaś po jego odczytaniu nastąpiły przemówienia.

Poza prowadzącym manifestację głos zabierali: Pan Witold Słoniński ze Związku Słowiańskiego, Pan Adam Bednarczyk ze Stowarzyszenia Polsko-Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe, Pan Jacek Wójcikiewicz oraz Pan Jan Rudziński.

Na początku manifestacji pojawił się osobnik prawdopodobnie będący pod wpływem alkoholu, który prawie przez cały czas starał się zakłócić spotanie wznosząc okrzyki typu: "moskiewskie pachołki" i podobne.

Przybył on w towarzystwie osób rejestrujących wydarzenie, przy pomocy aparatów fotograficznych i innych środków nagrywających.

Chodziło zapewne o wywołanie agresji fizycznej w stosunku do prowokatora, spowodowanie jego pobicia, co wykorzystałyby osoby rejestrujące wydarzenie, towarzyszące jątrzącemu osobnikowi.

Dzięki dość spokojnemu zachowaniu się manifestujących, plany prowokatora i jego towarzyszy reprezentujących stronę chazarsko-ukraińską spełzły na niczym.

Trzeba zaznaczyć, że policja która ochraniała manifestację upominała prowokatora, jednak były to działania prowadzone w sposób niedostateczny.

Na zakończenie zgromadzenia odśpiewano "Rotę".

Po zakończonej demonstracji, około godziny 20.30, gdy nie było już kontrdemonstrantów, w asyście ochrony pojawił się rzecznik prasowy ambasady pani Valeria Perzhinskaya.

Wówczas Jacek Mędrzycki (jeden z czołowych działaczy organizacji "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa") w imieniu Inicjatywy "Nie wojnie z Rosją" oraz Zarządu Głównego OWP przekazał petycję.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...