Loading...

Mateusz Grzesiak o swojej zmianie

54,141 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 21, 2017

Subskrybuj: http://bit.ly/1he8Bp1
Telewizja szkoleniowa: http://www.mateuszgrzesiak.tv
Strona: http://mateuszgrzesiak.com/
Facebook: https://www.facebook.com/mateuszgrzesiak
Instagram: http://instagram.com/mateusz_grzesiak

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się kilka cytatów z internetowego forum sprzed kilkunastu lat. Czuję się zatem w obowiązku wyjaśnić, jaki jest kontekst tej sprawy i w jaki sposób materiały te zostały podane w zniekształconej postaci.

1. Nigdy nie poniżałem ani nie obśmiewałem osób chorych. Nie uważam i podobnie nie uważałem jedenaście lat temu, że jednostka chorobowa o nazwie depresja to jedynie wymysł ludzi niemających nic do roboty. Moja wypowiedź dotyczyła depresji rozumianej kolokwialnie - stanu chwilowego zniechęcenia, utraty energii czy przemijającej chandry, a nie zdiagnozowanej choroby. Wówczas także, kiedy pisałem tego posta i jeszcze nie byłem psychologiem, nie podchodziłem do problemu medycznej depresji w lekceważący sposób, tym bardziej wiedząc, jak groźna to może być przypadłość (obecnie choruje na nią aż 350 mln ludzi).

2. Nie uważam i jedenaście lat temu również nie uważałem, że można sobie poradzić z leczeniem takich schorzeń jak polip wyłącznie za pomocą autosugestii. Mój wpis na forum sprzed jedenastu lat dotyczył dodatkowych pozanaukowych i paramedycznych sposobów samoleczenia, stanowiących jedynie uzupełnienie, a nie zastępowanie praktyk medycznych. Osoba, która poprosiła o poradę w tym zakresie, znajdowała się pod stałą opieką lekarską i korzystała z leczenia medycznego, a jej prośba dotyczyła tego, co dodatkowo można zrobić. Ze względu na tę prośbę właśnie forumowiczka otrzymała ćwiczenie. Publikacja jedynie mojego wyciętego postu bez opublikowania postów poprzedzających, w których wyjaśniony jest cały kontekst sprawy (jej pozostawanie pod opieką medyczną, gotowość do operacji, samodzielne poszukiwanie dodatkowych metod pracy ze sobą) jest celową i łatwą do wykrycia manipulacją.

3. Fakt, że jedenaście lat temu wraz z tysiącami innych zafascynowanych nowymi odkryciami nauki i paranauki ludźmi eksplorowaliśmy na tym forum różne treści, dziedziny wiedzy, kierunki, nie oznacza, że dzisiaj jestem ich zwolennikiem czy popularyzatorem. Od tego czasu, wraz ze skończeniem psychologii oraz wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w pracy z ludźmi, zweryfikowałem wiele swoich dawnych poglądów i je zmieniłem. Uznaję więc za wysoce manipulacyjne i pozbawione elementarnej etyki zachowanie ludzi prowadzących nawołujący do nienawiści fanpage, którego celem jest zdyskredytowanie nie tylko mojej osoby, ale całego rynku rozwoju osobistego. To, że ktoś nie uznaje za właściwe samemu się rozwijać i wzrastać w określony sposób, nie upoważnia go jeszcze do tego, by odmawiać tego prawa innym.

Niestety dziennikarze nie uznali za stosowne zadzwonić do mnie przed publikacją „sensacyjnych doniesień” sieciowych hejterów, by podjąć próbę zweryfikowania u źródła jak naprawdę wyglądała ówczesna dyskusja na forum, czego dotyczyła i w jakim kontekście zamieściłem wówczas swoje wypowiedzi. Mam nadzieję, że każdy z Was czytający powyższe oświadczenie zechce sam wyrobić sobie swoje własne zdanie, pozostając ponad brudną walką o klikalność czy też chęć budowania popularności na przekłamaniach i manipulacji. By szerzej wyjaśnić moją zawodową drogę, dawną fascynację wieloma metodami, w tym też nienaukowymi oraz by wskazać błędy, które popełniłem i porażki, które musiały stać się moim udziałem, przygotowałem film, do którego obejrzenia niniejszym gorąco zachęcam.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...