Loading...

ריפוי גוף ונפש : פארק המים יבנה : ‎ 052-653-9091: חגי דומב מומחה בטיפול גוף ונפש

23 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 15, 2019

טיפול גוף נפש
“גוף ונפש” הוא מושג שמתאר שני היבטים של קיומנו. ככל שנצליח לחוש את הקשר ביניהם, כך חיינו יהיו מספקים ומלאים יותר.
גוף ונפש - המושג “גוף-נפש” מכיר בקשר הגומלין ההדוק שבין הגוף הפיזי ובין העולם הפנימי של הרגשות והמחשבות. הבנה עתיקת יומין זו הטוענת כי גוף ונפש – שלובים זה בזה ואי אפשר להפריד ביניהם, מקבלת ביטוי גם בטיפול מודרני .

הטיפול מתייחס לכך שתהליכים נפשיים שלובים גם בתהליכים גופניים שלעתים נסתרים מהעין. באותה מידה אפשר להיעזר במודעות של החוויות הגופניות כדי לתמוך בתהליכים הנפשיים.

גוף ונפש – אחד הם

האם הקשר בין תחושות הגוף לבין מצבי רוח שונים מוכר לך?
מה מקבל יותר תשומת לב בחייך, תחושות גופניות או רגשות ומחשבות?
אשמח לברר איך הקשר בין גוף ונפש מקבל ביטוי בחייך.
הנפש זקוקה לגוף כדי לקבל ביטוי בעולם הפיזי, והגוף זקוק לנפש כדי לחוות את החיות שבו. אנו נוטים לחלק את החוויות שלנו לתחושות פיזיות או נפשיות, אך למעשה מדובר בתחושות בלתי ניתנות להפרדה. לדוגמה: חרדה היא חוויה פיזיולוגית בדיוק באותה מידה שהיא חוויה נפשית. דופק מואץ, הזעה ומתח שרירי הם המרכיבים הפיזיולוגים של תחושת דחק ודאגה נפשית. באותו אופן, אושר, שמחה והתרגשות גם הם משלבים יחד רגשות ותחושות פיזיולוגיות כגון דופק מואץ, נשימה מהירה, ובשונה מהחרדה כאן אנו מפרשים כחוויה גופנית ורגשית נעימה.

הגוף כמפתח לנפש
לעיתים הנפש היא כמו חדר סגור והגוף יכול להיות המפתח. דרך עבודת גוף אנחנו יכולים להיכנס ולפגוש את התכנים שבנפש. אנחנו כל כך חכמים ואנטיליגנטיים שאנו יודעים לסדר את המבוך של העולם הפנימי שלנו באופן כזה מורכב, שאנו בעצמנו מתקשים לצאת מהמבוי הסתום. את המבוך הזה אנחנו מציבים לעצמנו מבלי להיות מודעים, כדי שלא נמצא את האזורים הכואבים באמת, עליהם הגוף מנסה לגונן. מה שעומד בינינו לבין התוכן הרגשי האמיתי שחבוי עמוק בפנים הם למעשה ההרגלים והתבניות שהטובעו בנו מילדות ואינן משרתות את טובתנו היום. כאשר נתייחס לגוף כמחזיק בתוכו את הרגש הגולמי והלא מעובד בדומה לאיך שחווה אותו ילד בשנותיו הראשונות, נוכל לפרוץ את החומות של ההרגלים והתבניות. תפיסת העצמי יכולה להשתנות ולאפשר לנו לפעול בחופשיות בדרך הנכונה עבורנו, כפי שהיה לפני שבנינו מגננות, הרגלים וחומות .

חסימה רגשית
“שריון שרירי” הוא ביטוי של ווילאם רייך ממייסדי הפסיכוטרפיה הגופנית, הבא לתאר כיצד עומס רגשי מצטבר משפיע על הגוף דרך כיווץ והקשחה של השרירים.

חוויה של מתח, פחד או כאב גורמת להתכווצות של השרירים. “שריון שרירי”, נועד להגן על שלמות הגוף והנפש במצבים של מצוקה. במקרים של עומס רגשי לאורך זמן, ה”שריון השרירי” הופך לחלק מובנה מהאישיות ובהיבט הפיזי יכולים להתפתח סמפטומים פסיכוסומטים. אמנם, שריון זה מגונן עלינו בפני רגשות קשים, אך נפש שמתקיימת לאורך זמן בגוף נוקשה ומתוח, נחסמת רגשית ומאבדת בהדרגה את חיותה.הנני רפלקסולוג בכיר מטפל בסו-ג'וק (רפואה קוריאנית) עיסוי הוליסטי,רקמות עמוק,שוודי,שמנים ארומתיים.
כל זאת כדי להביא את המטופל לאיזון גוף נפש ולמצב של מקסימום שלמות הוליסטית.

חגי דומב מומחה בטיפול גוף ונפש
פארק המים יבנה‎
hagai8282@gmail.com
052-653-9091
https://www.facebook.com/pg/חגי-דומב-...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...