Loading...

18. KęKę - Niesprawiedliwi (Popkiller Młode Wilki 2012)

435,674 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 23, 2012

http://www.popkiller.pl/popkiller_mlo...
http://sklep.popkiller.pl/popkiller-m...

KęKę ('83) - radomski "stary basior", związany z tamtejszą ziemią "od zawsze na zawsze". Dysponujący jednym z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych styli na polskiej scenie MC, którego rap ciężko z kimkolwiek porównać. Jak mówi nam info na profilu FB: "Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy , spostrzegawczości i grubych melanży. W kolejności odwrotnej." a on sam o sobie nawija "Raper, alkoholik, erudyta".

Rap KęKę to coś mocno nieszablonowego, zarówno jeśli chodzi o formę i treść. Formę - bo wersy gęsto zabarwia lokalną gwarą i terminami, których nie usłyszycie u nikogo innego, a sposób klejenia wersów również umyka wszelkim schematom, zarówno jeśli chodzi o rytmiczny podział jak i o końcówki wersów, często w ogóle się nie rymujące, lub rymujące w zaskakujący sposob. Treść - bo z jednej strony oferuje nam potężne historyczno-polityczne uderzenia z mocną dawką patriotyzmu i poruszania niewygodnych tematów a z drugiej, zabiera w szalony świat melanży, daleki od hajlajfu i klubowego lansu a bliski większości rodaków. Można więc w pewnym sensie określić go "rapowym Sarmatą XXI wieku". Zresztą obie "twarze" możecie sprawdzić w zaprezentowanych poniżej numerach, które pokazują z jak wyjątkowym i wszechstronnym MC mamy do czynienia.

Kę to jeden z tych graczy, do których jak ulał pasuje termin "ulubiony raper Twoich ulubionych raperów", bo gdybyśmy zaczęli wymieniać ilu MC z szeroko pojmowanej czołówki słucha go i propsuje to lista wyszłaby całkiem okazale. Mimo tego wciąż nie jest szerzej znany - w dużej mierze za sprawą tego, że od kilku lat nie puścił większego projektu, a jedynie pojedyncze numery, poza tym jak sam nawija "KęKę, gdzie LP, znów wrzask na mieście, weź się, pod sklepem przepierdalam pensję". W 2007 ukazała się epka KoKę "Weź nas podrób",a na przełomie 2008/2009 Boa's "Boa'style" - i to ostatnie pełne krążki, które puścił w świat. Jednak ostatnio karta zaczyna się odwracać, a zainteresowanie rapem reprezentanta Radomia rośnie - m.in. po tym, gdy został wybrany ASem Aptaunu. Naszym zdaniem to jednak wciąż dopiero początek i mimo, że Kę jest najstarszym ze składu Młodych Wilków 2012 to jesteśmy pewni, że najlepsze dopiero przed nim. W końcu "Nie zaprzeczysz prawdzie, jeden robi lepiej to, drugi dłużej, ale nikt nie robi bardziej."

18. KęKę - Niesprawiedliwi (prod. Brudny Wosk)

Zastanawiając się o tym, co przeznaczyć na nasz album Kę odrzucał pomysły melanżowych hymnów, twierdząc, że numer, który da na Wilki powinien być "tym właściwym", odpowiednio poważnym, dopracowanym, mogącym pełnić funkcję swoistego preludium do LP. I tak też w efekcie jest a osadzony na brudnym bicie Brudnego Woska utwór "Niesprawiedliwi" zamyka płytę w idealny sposób. Patetycznie, historyczno-patriotycznie i zostawiając słuchacza w chwilowej refleksji, gdy wybrzmią ostatnie takty krążka.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...