Upload

Loading...

Zagłodzone konie w Posadowie

169,582

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 8, 2013

Stadnina Koni w Posadowie była niegdyś dumą wielkopolskiej hodowli. Obecnie obiekt jest dzierżawiony przez duńskiego hodowcę Johnego B. W stajniach i biegalniach trzyma ok. 300 koni. Dokładna liczba zwierząt nie jest znana, ponieważ wciąż się zmniejsza - konie padają wskutek zagłodzenia, złych warunków i braku opieki weterynaryjnej.
W 2011 roku na portalu Gazeta.pl Poznań ukazał się artykuł o Posadowie. Według przytoczonych słów właściciela koni, nie zdawał on sobie sprawy ze złego stanu koni.
Teraz Johny B. nie może usprawiedliwiać się brakiem wiedzy na temat swoich zwierząt. Ten film dokumentuje stan koni na przełomie 2012 i 2013 r. Publikujemy go, ponieważ oficjalne działania nie przyniosły rezultatu. W maju o sytuacji zostało zawiadomione TOZ, które przekazało sprawę do powiatowego lekarza weterynarii w Nowym Tomyślu. Ten przeprowadził inspekcję w stadninie i wydał pozytywną opinię o kondycji koni.
Mamy nadzieję, że ktoś się zainteresuje i pomoże nagłośnić sprawę, aby winni ponieśli konsekwencje, a konie trafiły w dobre ręce.
Są wychudzone, niektóre wręcz skrajnie zagłodzone. Codziennością są urazy, które nieleczone kończą się zakażeniami. Konie nie są szczepione, odrobaczane, a ich kopyta są w opłakanym stanie.

Link do artykułu:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,3603...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...