Loading...

jezisova modlitba

265,356 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 22, 2010

Pane Ježišu Kriste, Synu Boží, zmiluj sa nado mnou hriešnym (50x)

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Comments • 92

Matúš Matfiak
ahoj Marketa ak dovolís reagoval by som na tvoj nazor, ale najprv ty dakujem za tvoj nazor a poviem ty to nie s tym, že chcem byt zaujimavy a mudrejši ako ty. Pozri skus sa nad tou jednou vetou zamysliet v tej vete mozno kratkej sa skryva velmi vela. Vysvetlim my ako krestania verime v boha, ale aj syna bozieho, vlastne, že boh miloval tak svet že poslaj svojho jedineho syna, aby nas vykupil z hriechov. To znamena, že sam boh nam dal jeho, aby nas cez jeho utrpenie pritiahol k sebe bližsie, aby sme mali nadej v neho a len cez neho sa môžeme spasiť a mať večny život lebo tu to raz skonči každy odtial odide, ale nemaj strach každy kto veri a zachovaja prikazy tym ukazuje, že ho naozaj miluje a on to vidi a miluje nas. V tej vete je este aj to že, že človek si je vedomi svojej slabosti o vyziva ježiša, aby sa zmiloval a odpustil mu svoje nepravosti a hriechy a ježiš ked uprimne chceš a vyznaš pred nim on odpusti. A ta veta nevadi ,že sa opakuje lebo je dôležita a vzacna človek si aspon uvedomi aj viackrat aký je boh milosrdny a dobry ja to počuvam viac krat a niekedy ma to tak dojme, že plačem od šťastia aký je ten boh užastny a ako nas miluje. Tak sa maj dobre  marketa a pozdravujem do Ceska.
View all 9 replies
Martin Maca
+Adam AK pokud uvěřil v Ježíše,jako ve svého spasitele,tak je křesťan a je jedno,ke které církvi nebo denominaci se hlásí.A co takhle tolerance?
Moábská Rút
+ Matúš Matfiak "niekedy ma to tak dojme, že plačem od šťastia aký je ten boh užastny a ako nas miluje" Důležité je tento stav udržet. Často se totiž stává, že křesťan spadne po delší době do jedné duchovní pasti. Myslí si, že jenom on zná všechno dobře a nejlépe a místo, aby šířil pokoj a bylo vidět na něm ovoce Ducha Svatého, tak se začne s každým přít a říkat lidem, jak jsou hloupí, neinteligentní a nevzdělaní. Čím více je člověk vzdělaný, tím více má tendence vzít Zákon a začít soudit druhé. Začne soudit a přitom nechápe, že soudit může jenom Bůh - my můžeme pouze radit, ale jakou cestu si člověk zvolí, to je pouze mezi ním a Bohem. Zapomene na svůj příběh, na to, že i on byl v otroctví tohoto světa. Tahle past je velmi nebezpečná, protože si daná osoba myslí, že šíří pravdu a přitom propadává fanatismu. Ve skutečnosti ale takový křesťan pouze stagnuje na místě a vůbec duchovně neroste. S touto pastí jsem zápasila několik měsíců, takže vím, o čem mluvím...
Hide replies
gcskee
Panie mój, Jezu Chryste, Synu Boży zmiłuj się nade mną grzesznym!
Jana Baňasová
nebeské, upokojujúce, dokonalé
Monika Bodišová
Zmiluj sa Pane nado mnou mojou rodinou a nepriateľmi Ďakujem.
Monika Bodišová
milan modlím sa za teba.
milan turtak
Pane Jezisu Kriste zmiluj Sa nado mnou hriesnym Prosim Amen..
evinka SaL
Prosím,zmiluj sa a pros za mňa a moju dcérku Nášho Otca.Ďakujem
Rachel Rachel
dakujem.otcu.stvoritelu.ajezisu.kristu.zaceli.svet
Jan Němec
Jde o modlitbu, jejíž neustálé opakování je stálým vzýváním Ježíšova svatého jména. Říká, kdo je on a kdo jsem já. Je odpovědí na výzvu apoštola Pavla, abychom se modlili neustále. Touto modlitbou v Ježíšově jménu necháváme proměňovat naše srdce. Krásně je popsaná v knize: Upřimná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci. Velikým dílem křesťanského  východu, které se zabývá i touto modlitbou je Filokalia. Se slovenštině nedávno vyšla a v češtině vyjde na podzim první část. Poutník se dá také stáhnout. Byl namluvený na Proglasu jako četba na pokračování. Mohu jedině doporučit.
Moábská Rút
To je mantra, ne? Já myslela, že se tohle objevuje především u hnutí Hare Krishna a ne u křesťanství... Kdyby se to stále neopakovalo a bylo tam něco dál, tak bych řekla, že je to hezké. Máme mít vztah s živým Bohem... opravdu si myslíte, že se mu tohle líbí? 
View all 20 replies
Somtobolja Somtobolja
Kde si to všechno dohledal? Hadam nie na googolu? lebo uverejnit bludy na nete je jednoduchsie ako vydat knihu, ci nie? never vsetkemu co citas na googolu!!!
Somtobolja Somtobolja
Vyťahuješ vety a myšlienka z kontextu a zle ich interpretuješ. Podľa vášho názoru by malo stačiť pomodliť sa raz denne Otče náš a hotovo, čokoľvek viac už by bolo "opakovanie slov naprázdno" a ešte dodáte veď Ježiš to sám povedal, že vy sa budete modliť takto... a iné modlitby už nespomínal, však. Vytiahnem aj ja vetu z kontextu: Lk 6,12 " V tých dňoch vyšiel (Ježiš) na vrch modliť sa a strávil celú noc v modlitbe s Bohom." Teraz mi odpovedz , čo tam Ježiš celú noc opakoval, alebo stále nové modlitby vymýšľal či čo? A keď sväty Pavol vraví "Bez prestania sa modlite" 1Sol5,17. Čo tým myslí? Koľko je možností modlitieb? Jedna? A keď sa Ježiš modlí v Jn17,1-26 tiež to nie je pár slov. Kedže podobných vyvrátení by sa dalo najsť oveľa viac, nedá mi nepoznamenať, že takto potom vyzerá keď si bludári vysvetľujú Sväté Písmo sami. Podobne ako Martin Luther, Jan Kalvin a nespočet dalších heretikov a odpadlíkov, ktorým sa nepozdávalo jednotné učenie katolíckej cirkvi. Preto je potom 1400 "kresťanských" odnoží jednej katolickej cirkvi.
Hide replies
Irka Zgodavova
zmiluj sa pane nad mojou rodinou a udrž ju
Eva Vršková
Prosím PANE a ďakujem amen!
Pavol Melichárek
Dokonale
Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...