Loading...

40 години Стоби Флипс

62,882 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 4, 2018

Приказната започна во Прилеп во далечната 1978 година и уште веднаш ја освои Македонија и целиот регион. Тргна на поход кон светот, а неодамна ја освои и вселената. Стоби Флипс може да го најдете во продавница во Париз, во трафика во Квинс, во маркет во Мароко. Тој е неизоставен дел од детството на многу генерации, од секој пикник, детски роденден или дружба. Денес 40 години подоцна со сигурност може да кажеме дека Стоби Флипс е насекаде. #НАСЕКАДЕ #40ГодиниСтобиФлипс

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...