Loading...

Serish temperatura pranvere - Vizion Plus - News - Lajme

224 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 29, 2011

Mund te jemi ne fund te tetorit , por kjo e diel e deri ditën e premte te javës temperaturat s'do ti ngjajnë aspak stinës se vjeshtës.
Sipas sinoptikaneve moti do te jete i kthjellet dhe termometri do te shënoje 23 grade celsius sidomos ne kryeqytet dhe ne vendet bregdetare . Era do te fryje e lehte me vranësira pjesshme ne qytetet si Dibër , Kukës, Puke, Gjirokastër dhe Korçe ,pasi edhe temperaturat do te jene me te ultë se pjesa tjetër e vendit. Por panvarsisht motit me diell, fundi i javës se pare te nëntorit do te sjelle shirat ne vend. Sipas specialisteve pritet dhe rënie e temperaturave, megjithatë kjo vjeshte mund te konsiderohet nder me te ngrohtat.

Can we at the end of October, but this Sunday until Friday of the week temperatures will not resemble at all the autumn season.
According sinoptikaneve weather will be clear and the thermometer will mark 23 degrees Celsius, especially in the capital and coastal areas. The wind will blow the easy part Cloudy cities as Debar, Kukes, Puke, Gjirokastra and Korce, because the temperatures will be lower than the rest of the country. But panvarsisht sunny weather, end of first week of November will bring rains in the country. According to specialists and fall of temperature is expected, however it may fall to be considered among the warmest.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...