Loading...

Stor Perde

3,019 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 2, 2013

Ofis için motorlu stor perde uygulaması. Uzaktan kumandalı kontrol.
http://www.bogaziciperde.com/TR/stor_...

Stor perde son derece basit ve kullanışlı bir mekanizmalı perde sistemidir. Sade aynı zamanda zarif, kullanışlı aynı zamanda ekonomik bir çözüm olarak son derece yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye'de şu anda en popüler perde sistemleridir.

Stor Perde Kumaşları

Polyester Kumaş

En ekonomik ve sun screen den sonra en dayanıklı stor perde kumaşıdır. Aprelidir. Ömrü boyunca ( 3 - 5 yıl ) 2 - 3 defa düz bir zemine yatırarak yıkanabilir. Bir çok desen ve renk çeşidi vardır.
Pamuklu Kumaş

Pamuklu kumaşlar da, dayanıklı kumaşlar sınıfında sayılabilir. Yıkanması tavsiye edilmez.
Keten Kumaş

Özellikle bayanların rağbet ettiği bir kumaştır. Etek süslerini, dantel ve makromeleri de çok iyi taşımasına rağmen, en dayanıksız stor perde kumaşıdır. Güneşin yüksek ısısına dayanıklı değildir. Bu sebeple az güneş alan yerlerde tercih edilmelidir.
Şantug Kumaş

En eski stor perde kumaşıdır. Polyester ve screen kumaş gibi dayalıklı kumaşlat arasında sayılabilir. Uzun yıllar kullanılan apreli santug kumaş, güneşin de ektisiyle kemikleşir. Bu kumaşın basit durmasına sebep olabir
Stor Perde Temizliği

Stor perdeler, mekan umumi veya çok tozlu olmadıkça kolay toz ve leke tutan perdeler değildir. Apre ( Sertleştirici ) tozun, kumaş içeri nufus etmesini önler. Haftalık yapılacak nemli bezle temizlik, kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ufak lekeler ise, kurşun kalem silgisiyle rahatlıkla yok edilebilir.
Stor perde yıkanabilen kumaşlar, polyester ve sun screendir.
Polyester ve pamuklu kumaş 4 - 6 yıllık ömrü boyunca en fazla 2 - 3 defa yıkanabilir. Yıkama düz bir zemine kumaşı yatırarak yapılmalı ve fazla yıpratılmamalıdır. Ayrıca kumaşın kırılmamasına özen gösterilmelidir. - See more at: http://www.bogaziciperde.com/TR/stor_...

- See more at: http://www.bogaziciperde.com/TR/stor_...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...