Loading...

Proteste e Shoqates Atdhetare Dibra nga NJU JORK-u, para OKB ne Manhattan, NY - 20 dhjetor 2013

349 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 22, 2013

Te indinjuar nga vendimi qe Republika e Maqedonisë ka miratuar një projekt qe parashikon të ndryshoj rrjedhën e lumit Radikë, qe ky Lum të moss kaloj me nëpër Dibër dhe të derdhet në detin Adriatik, por qe nëpërmjet tubacioneve i gjithë uji t'i bashkëngjitet Vardarit dhe të derdhet në detin Egje me cka do te ndryshonte flora dhe fauna e Dibres, dibranet protestuan kunder ketij vendimi te Qeverise Maqedone!
Ghithashtu si kundërpërgjigje ketij vendimi Komuniteti Dibran në SHBA kanë bërë gati një peticion i cili do t'i drejtohet Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara zotit Ban ki Moon dhe zyrës së OKB-së për Ujrat, të gjithë anëtarëve të kësaj organizate që të krijohet një ndërgjegjësim më i madh rreth kësaj çështje.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...