Loading...

Performance Teatru 6.piętro "Nsm 113/2011" dla Fundacji Dzieci Niczyje

2,126 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 23, 2011

Krótki spektakl Teatru 6. piętro -- „Nsm113/2011", z udziałem Andrzeja Grabowskiego, otworzył VIII Ogólnopolską konferencję „Pomoc dzieciom -- ofiarom przestępstw", której organizatorem była Fundacja Dzieci Niczyje. W ten sposób zespół Teatru wsparł największe i najbardziej oczekiwane wydarzenie edukacyjne związane z pomocą dzieciom-ofiarom przemocy, które rozpoczęło się 24 października w Sali Kongresowej PKiN.

Scenariusz spektaklu -- historię młodej, skrzywdzonej przez dorosłych dziewczyny -- napisała Jolanta Zmarzlik, dyrektor ds. klinicznych Fundacji Dzieci Niczyje.
-- Tworzenie scenariusza było dla mnie próbą skumulowania przeżyć różnych dzieci - ofiar przemocy, z którymi zetknęłam się przez lata pracy terapeutycznej. To także intelektualna i emocjonalna przygoda, która była okazją do spojrzenia na problem krzywdzenia dzieci z zupełnie innej perspektywy -- mówi.

W rolach głównych wystąpili aktorzy na co dzień związani z Teatrem 6.piętro. Wśród nich znalazł się wybitny polski aktor Andrzej Grabowski, którego kunszt można obecnie podziwiać na deskach Teatru 6.piętro w komedii Chory z Urojenia Moliera. Towarzyszyły mu dwie młode i zdolne aktorki: Maria Pawłowska, studentka III roku Akademii Teatralnej w Warszawie, występująca w Chorym z urojenia oraz Anna Szymańczyk, która zagrała w Maszynie do liczenia. Opiekunem spektaklu jest Mateusz Lisiecki -- aktor także związany z Teatrem 6.piętro (Maszyna do Liczenia, Chory z Urojenia).

Performance „Nsm113/2011" został wykonany w technice enacted reading. Ta forma teatralna charakteryzuje się prostotą, brakiem inscenizacji, koncentracją na słowie i narracji. Krótkie przedstawienie jest więc sceniczną opowieścią prezentowaną przez aktorów z zachowaniem minimalizmu środków wyrazu. Pozwala skupić się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów, uwydatniając ich problemy i rozterki.

Teatr 6. piętro przygotował performance dla Fundacji Dzieci Niczyje na zasadzie pro bono.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...