Loading...

#ДівчатаSTEM

Хакатон для вчителів м. Івано-Франківськ

59 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 1, 2019

9-11 листопада 2018 року, у м. Івано-Франківськ проходив Другий Всеукраїнський Хакатон для вчителів “STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі”, організаторами якого є Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” cпільно із UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM. Партнери Хакатону – ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, АТ “Прикарпаттяобленерго, Наукове містечко “Нова Енергія”, ІТ Інтегратор.

У Хакатоні взяли участь 46 вчителів з 20 регіонів України. Протягом двох насичених днів, учасники та учасниці руйнували гендерні стереотипи в освіті, розбиралися звідки вони з’являються та як з ними боротися.

Під час проведення Хакатону, усі учасники мали змогу відвідати:
Сесію з дизайн-мислення від Андрія Грабчука, представника АТ “Прикарпаттяобленерго”, на якій вчителі навчились покроковому створенню проектів: виявлення проблеми, визначення цільової аудиторії, генерування ідей, робота з рішеннями, виготовлення прототипу та представлення проекту.

Майстер-клас від гендерного експерта Олега Марущенка на теми: “Школа крізь гендерні окуляри” та “Гендерночутливий підхід у навчанні”, завдяки яким вчителі дізналися більше про гендерні підходи, що використовуються на шкільних уроках, в книжках та як зробити викладання гендерночутливим.

Майстер-клас з якісних, структурованих та привабливих презентацій від Каріни Семенко, координаторки напрямку STEM Центру “Розвиток КСВ”. Учасники змогли відвідати 2 Шоу від Наукового містечка “Нова Енергія” – “Tesla Energy” Шоу та Шоу вогню “Алхімія”, на яких вчителі побачили як практично застосовувати знання на своїх уроках.

Після активних обговорень журі визначили 4 команди-переможці, які посіли 1, 2, 3 місця:

1 місце отримала команда “Bee free” та виграла 25000 грн на реалізацію проекту. Вчителі представили проект, що передбачає створення 7 карток з доповненою реальністю, на яких міститиметься інформація про продукти та вироби, які розробили люди у стереотипних професіях, тобто які вважаються “жіночими” або “чоловічими” за результатами опитування школярів. Також за допомогою смартфона при наведенні на них, можна відкрити відео з розповіддю про продукт або виріб від автора.

2 місце посіла команда “Шанс” та виграли 9000 грн. Команда розробить програму та покрокову інструкцію для проведення STEM-табору для дівчат у будь-якому навчальному закладі. Це 5-денний табір з різних STEM-напрямків.

3 місце посіли команди “STEM ON” та “STEM-позитивні” та виграли по 8000 грн. на реалізацію своїх проектів. Проект команди “STEM ON” – це комплект з 20 пазлів з QR-кодами з винаходами жінок, які можна використовувати на будь-яких уроках у школі. Команда “STEM-позитивні” розроблять аудит шкіл на гендерну чутливість в STEM для Об’єднаних територіальних громад.

Усі учасники отримали подарунки, неймовірні емоції, знання, які вони будуть використовувати у своїх школах та застосовувати в викладанні.

Надалі з реалізацією проектів-переможців будуть допомагати організатори Хакатону – Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” та UNFPA Україна.

Для отримання більш детальної інформації, звертайтесь до координаторки Центру “Розвиток КСВ” Каріна Семенко – ks@csr-ukraine.org.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...