Loading...

Michael Flatley - Riverdance - Celtic Tiger.avi

1,526,788 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 25, 2011

Po raz pierwszy show wykonano 30 kwietnia 1994 podczas Konkursu Eurowizji w Dublinie. 9 lutego 1995 grupa wystąpiła po raz pierwszy wykonując pełnometrażowe przedstawienie w teatrze The Point w stolicy Irlandii. W składzie zespołu znaleźli się słynni mistrzowie tańca irlandzkiego - Jean Butler i Michael Flatley, a także grupa wokalna Anúna. Wszystkie bilety na pokazywane przez cztery tygodnie show były wyprzedane.
Z powodu konfliktu z producentami Flatley opuścił wkrótce zespół. Liderem grupy został Colin Dunne; odszedł w 1998.
Po sukcesach w wielu miastach europejskich Riverdance dało pokaz w legendarnym Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Tu także osiągnięto wielki sukces. Grupę ogłoszono międzynarodowym fenomenem.
Obecne produkcje grupy nastawione są na występy w mniejszych teatrach. Odchodzi się od wystawiania show na wielkich scenach. Rezultatem jest zmniejszenie liczby tancerzy do 20. We wcześniejszych wersjach występowały 24 czy nawet 32 osoby. Poszczególne grupy występujące w określonych miejscach noszą nazwy irlandzkich rzek: Boyne (grupa występująca w Ameryce Północnej), Corrib (Europa) i Foyle (Irlandia).

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...