Loading...

Les Mills BodyJam 62 - Super Jam with Kristi - Autumn Aerobics 2012

22,493 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 18, 2012

Les Mills BodyJam 62 - Super Jam with Kristi - Autumn Aerobics 2012 - Tartu, Estonia - October 16, 2012.

BODYJAM™ is the cardio workout where you are free to enjoy the sensation of dance. An addictive fusion of the latest dance styles and hottest new sounds puts the emphasis as much on having fun as on breaking a sweat. Amazing instructor teach you to move with attitude through this 55-minute class. So grab a friend, get front and center, and get high on the feeling of dance. Hell yeah it was fun. The movement was quite complex (the jump turn &strip part... If you were there, you'll know) but the music was so-so...

To find out more go to http://www.lesmills.com/.

Choreography - Gandalf "G" Archer (Les Mills BODYJAM™ Program Director)
Music:
Turn Up the Music (Instrumental) - Chris Brown
Turn Up the Music - Chris Brown
Quasar(Original Music) - Hard Rock Sofa
If You Would (Original Remix) - Carlos Astuti and Matthew Le Face
Give me All your loving - Off Young III

Instructor - Kristi Möldri
Operator and video editing - Aavo

Special Thanks go to Gandalf Archer (for the Amazing Choreography) and to Kristi (for the Amazing Jam).

Tartu Studentdays is a festival, where everyone can enjoy fun parties and show their initiative - there is something interesting in the schedule both for culture and sports friends.

Also there is plenty exciting things to do for the people who just love good entertainment. Tartu Studentdays is divided into two big festivals -- Tartu's Spring- and Autumn Days.

The autumn festival of the studentdays -- Tartu Autumn Days is a week full of jollification, laughter and the most important -- time spent with your friends. Autumn Aerobic is perfect for having fun: music is great and trainers are even better.

For additional information visit website http://www.studentdays.ee/en or Facebook page http://www.facebook.com/Studentdays?s....

Tartu tudengite sügisene kultuuri- ja meelelahutusfestival Tartu Sügispäevad 2012 pakub tudengile, tartlasele ja ka külalistele võimaluse Tartus mõnusa meelelahutus- ja kultuuriprogrammi seltsis vaimu välja puhata ning tunda siirast rõõmu melust, mida tudengitel ja osalejal vaatajaile pakkuda on.

Kokku tulevad huvilised üle Eesti, et üheskoos moodustuv sünergia annaks vaimu- ja tahtejõudu ning sellest tulenevalt saaks luua midagi uut.

Festivaliprogramm ootab nii praeguseid tudengeid kui ka tudengimeelseid vilistlasi ja kogu ülikooliperet osa saama suurest mürglist, mis pakub gümnastikat inimfüüsise ja -meele kolmainsusele: kehale, ajule ja emotsioonile.

Festivali keskne teema on mürgel, mis toob enesega kaasa ootamatuid ja värvikaid olukordi. Mürglimöllus osalemine soodustab argimurede ja koolistressi vähenemist ning aitab endas taasleida see krutskeid täis tegelane, kes tunneb rõõmu igast pisiasjast, hetkest ja inimestest enda ümber. Halli argipäeva vastu on sügispäevade korraldajad loonud mitmetel üritustel põnevaid situatsioone, et osalejad saaksid vaimu ergastada mõnusa huumoriga. Nii kogetakse kastist väljas mõtlemist, mis on tihedas konkurentsimaailmas hea moodus silma paista ja edasi jõuda.

Sügisaeroobika 2012 raames toimunud BodyJammi (maailma ühe populaarseima tantsutreeningu) mürgli lühiülevaade - 16.10.2012.

BodyCombati mürgli leiad siit http://youtu.be/b8rwWM_4T68?hd=1
Villemi aeroobika mürgli leiad siit http://youtu.be/uvGRe52u-1M?hd=1
Juri romantika mürgli leiad siit http://youtu.be/V5mEOGFvjbc?hd=1

This video is noncommercial and has no negative effect on the market for the original work.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...