Loading...

Meditace pro začátečníky ♥ Naučte se meditovat

76,457 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 23, 2017

UPDATE. Nové video: Meditace pro lepší koncentraci ♥ Naučte se meditovat https://youtu.be/MikTRmHS6qA

Tohle je jednoduchá vedená meditace pro začátečníky. Dejte si sluchátka na/do uší, najděte si pohodlnou pozici v sedu a začněte poslouchat můj hlas.

Když se učíte meditovat, asi dost dobře nevíte co od toho čekat a jestli vůbec něco čekat. Jestli od toho čekat něco co třeba zažíváte a "děláte" v běžném životě? Vtip je v tom, že meditace je "nedělání", je to prostě jen "bytí". Je to o procesu najití klidu a ticha v momentu, ve kterém se právě nacházíte. Ten samotný moment je dostatečný zážitek sám o sobě.

Pes je zakopaný v tom, že naše mysl není zvyklá na takový styl uvažování. Naše moderní životy a kultura nám tak trochu ucpává naše uvědomělé myšlenky s projekcemi myšlenek o budoucnosti a minulosti - co jste neudělelali, co jste naopak měli udělat a tak dále. Meditace v tom dokáže pomoct, pomůže Vám jak odbourat stres z těchto nevyžádaných a naprosto kontraproduktivních myšlenek a emocí. Meditace pomáhá jak to nechat být "LET IT GO", jak si to uvědomit a jít dál. Není to tom zapomenout na věci, které Vás stresují, ale spíš o tom si ty věci uvědomit tak jak jsou.

Pro mě osobně je meditace o tom si uvědomit tento okamžik a prožít ho s uvědoměním a ne a na autopilota. Myšlení na autopilota je to, když jsem v okamžiku fyzicky, ale Vaše mysl bloudí po jiných myšlenkách třeba o budoucnosti nebo minulosti. Já chci, ale život prožít tady a teď a v tom mi meditace změnila život.

Když poprvé začnete, Vaše mysl na tohle není zvyklá a bude s Vámi, s meditací bojovat. Vaše mysl se asi často odebere k jiných, těm kontraproduktivním myšlenkách, možná se budete cítit, že je to nuda a že byste s tím měli hned teď přestat. To je všechno naprosto běžné, já tak taky začínala, všichni tak začínají. Trik je v tom se nadechnout, uvědomit si ten pocit a zažít tento pocit a "vidět", že se to právě teď děje a pak vydechnout "jen" proto, abyste vrátili pozornost zpátky do okamžiku "pouhého" bytí. Když je to těžké nebo Vám to hned nejde - není to, že byste na to nebyli nebo to prostě Vám konkrétně nejde. Ono se to prostě stává, v začátcích učení meditace více, ale s praxi se zlepšítě. A to je zaručené! Vaše mysl si postupně zvykne na tento "stav", na toto cvičení, které děláte. Zvykne si na stav klidu, ticha a míru. Jako všechno i medice potřebuje praxi.

Meditace neprodukuje žádné konkrétní věci, je to prostě jen o přijetí, o uvědomění si a hlavně o Vás.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak meditovat? Nebo jak dýchat při meditaci? Jak se odprostit od myšlenek? Jak se zbavit stresu a úzkosti z Vašeho dne? Tato vedené meditace Vám pomůže.

Meditace nabízí mnoho benefitů. V momentě, kdy se neučíte tento proces milovat a praktikovat ho denně. Skrze meditaci se naučíte trpělivosti v každodenním životě, jak oceníte i ty malé možná nevýznamné věci okolo Vás. Jak najít více místa ve Vaší mysli.

Najděte si pohodlnou pozici, hoďte se do relax módu :) a následujte tuto mírumilovnou a stres odbourávající meditaci pro začátečníky.

NAMASTE (to je jako pozdrav v józe).

Relaxujte, uvolněte se a nech to být (cokoliv Vás zrovna trápí).

-------

Díky moc za sledování, prosím sdílejte s příteli, s rodinou, s kýmkoli pro koho by tato meditace mohla znamenat změnu a dejte tomu palec nahoru!

Mrkněte na Instagram účet, Czech Your Friends, který je o Cestování, Józe, Vegan jídle, a meditaci! Spojte se a řekněte mi Ahoj!

https://www.instagram.com/czechyourfr...

Určitě zkoukněte i moje další videa, momentálně o ČÍNĚ, kde zrovna bydlím.

-------

Moje osobní social media - taky o cestování, ale taky o umění a designu z cest:

Instagram https://www.instagram.com/jitkahruzova/
Pinterest https://uk.pinterest.com/jitkahruzova/
Twitter https://twitter.com/JitkaHruzova

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...