Loading...

İstanbul Üniversitesi Belgeseli TRT 1

1,186 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 26, 2012

Yönetmenliğini Doç. Dr. Ergün Yolcu'nun yaptığı "1453′ten Günümüze İstanbul Üniversitesi" belgeseli tamamlandı. Belgeselin galası, 7 Aralık 2011 günü İÜ Rektörlüğü Mavi Salon'da yapıldı.

"1453'ten Günümüze İstanbul Üniversitesi" belgeseli, İstanbul Üniversitesi'nin İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti için hazırladığı 32 projeden biri.
Bugüne kadar İstanbul Üniversitesi üzerine yapılmış "ilk belgesel" olan "1453'ten Günümüze İstanbul Üniversitesi" belgeseli, 2 yıllık bir çalışmanın ürünü.

Günümüze kadar gün yüzüne hiç çıkmamış belgeleri ortaya koyan belgesel, İstanbul Üniversitesi üzerine çalışma yapmış bilim insanlarını da bir araya getirdi. Geçmişten geleceğe uzanan bilim köprüsünün 1453'ten bugüne kadar olan serüvenini anlatan belgesel üç bölümden oluşuyor: Medrese, Darülfünun ve İstanbul Üniversitesi.
Belgeselin müzikleri ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'ya ait. Proje Yardımcılığını Yrd. Doç. Dr. Özgü Yolcu, Araş. Gör. Dr. Özgür Uğraş Akgün ve Araş. Gör Mesut Aytekin'in yaptıkları belgeselin Görsel Danışmanlığını Öğr. Gör. Murat Çınarı üstlendi.

2.5 saatlik "1453'ten Günümüze İstanbul Üniversitesi" belgeselinin Türkçe ve İngilizce olarak bir de prestij kitabı hazırlandı.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...