Loading...

PROTEST PRZECIWKO SZERZENIU BANDEROWSKIEGO SZOWINIZMU W POLSCE - JASKINIA ZBÓJCÓW ZNOWU DZIAŁA!

8,796 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 17, 2014

Podobał Ci się ten film ? Chcesz obejrzeć więcej ciekawych produkcji ? Możesz wesprzeć autora, który stara się o to, aby nowe filmy były zawsze lepszej jakości. Jeżeli jesteś gotów wspomóc, napisz e-maila pod adres: zibi@mail2king.com

=====================================================

Film przedstawia pikietę zorganizowaną w Warszawie, przy ulicy Nowy Świat 63, w dniu 11. maja 2014 roku.

W lokalu pod wyżej wymienionym adresem władze miasta zezwoliły na umieszczenie inicjatywy o nazwie "Ukraiński Świat", gdzie propaguje się jawnie w centrum stolicy Polski organizacje i osoby związane z ruchami postbanderowkimi, nazywanych szumnie instytucjami "walczącymi o wolną i demokratyczną Ukrainę".

W dniu 11. maja 2014 roku zaplanowano spotkanie z przedstawicielami czterech postbanderowskich kandydatów na prezydenta Ukrainy: Petro Poroshenki, Ołeha Tiahnyboka, Dmytro Yarosha oraz Ołeha Lyashki.

Organizatorzy wydarzenia: Komitet Organizacyjny EuroMajdanu Warszawa oraz Fundacji Otwarty Dialog, w ogłoszeniach internetowych zapraszały wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu, bez żadnych ograniczeń.

W dniu spotkania okazało się jednak, że zmieniono sposób uczestnictwa w spotkaniu i wpuszczano na nie jedynie osoby z zaproszeniami i akredytacjami dziennikarskimi, natomiast lokal został otoczony przez policję.

Przedstawiciele polskich organizacji protestowali przeciwko temu wydarzeniu na chodniku, przylegającym do budynku.

Wśród tych organizacji były: Ruch Narodowy, Ruch Suwerenność Narodu Polskiego, Samoobrona RP oraz przedstawiciele socjalistów i anarchistów.

W filmie wypowiadają się różne osoby wyrażające swoją dezaprobatę dla szerzenia w stolicy Polski poglądów organizacji szowinistycznych, jawnie odwołujących się do spuścizny UPA i jego przywódcy Stepana Bandery.

Na zakończenie wypowiedziała się między innymi Pani Hanna Paradowska.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...