Loading...

I MŁODZI POZOSTANĄ - Oficjalny zwiastun #1

6,207 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Premiered Oct 5, 2019

I MŁODZI POZOSTANĄ - W KINACH

W latach 1914–1918 wybuchł konflikt na skalę światową, który zmienił bieg historii.
Ludzie, którzy byli jego naocznymi świadkami, nie żyli w bezgłośnym, czarno-białym świecie.
Przenieś się w czasie, aby przeżyć te wydarzenia wraz z ich uczestnikami.

Nagrodzony Oscarem twórca filmowy Peter Jackson (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit) przedstawia przełomowy dokument I MŁODZI POZOSTANĄ, prezentowany w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej.
Jackson wykorzystał najnowocześniejsze techniki rekonstrukcji i koloryzacji oraz technologie 3D, aby odrestaurować stuletnie materiały filmowe, które starannie wyselekcjonował spośród setek godzin oryginalnych nagrań pochodzących z okresu I wojny światowej, przechowywanych w archiwach Imperial War Museum (IWM). Dzięki temu powstało niezwykle pasjonujące, poruszające i autentyczne widowisko kinowe. Narratorami filmu są wyłącznie weterani I wojny światowej wybrani z ponad 600 godzin archiwalnych materiałów BBC i IWM z wywiadami, które złożyły się na porywający dokument The War to End All Wars z udziałem żołnierzy biorących udział w walkach.
W wyniku rekonstrukcji oryginalnych nagrań do niewidzianego nigdy wcześniej poziomu ludzki wymiar I wojny światowej wyłania się z odmętów historii w doskonałej jakości. Jackson ukazuje codzienne życie żołnierzy i ich wojenną rzeczywistość na linii frontu — podejście do konfliktu, poczucie koleżeństwa i potrzebę zachowania pogody ducha pośród okrucieństw wojny, codzienne funkcjonowanie w okopach oraz zajęcia, jakim oddawali się w czasie wolnym.
Dzięki wykorzystaniu nowatorskich technik przekształcania nagrań zrealizowanych sto lat temu w materiał filmowy, który mógłby zostać nakręcony współcześnie, Jackson wspomina pokolenie na zawsze napiętnowane globalną wojną, jednocześnie oddając mu hołd.
Obraz I MŁODZI POZOSTANĄ w reżyserii Petera Jacksona wyprodukowali Clare Olssen i Jackson. Natomiast funkcję producentów wykonawczych pełnili Ken Kamins, Tessa Ross, Di Lees oraz Jenny Waldman. Za montaż produkcji odpowiadał Jabez Olssen. Muzykę do filmu skomponowali David Donaldson, Janet Roddick i Steve Roche.
Warner Bros. Pictures przedstawia produkcję Wingnut Films, która powstała na zlecenie 14‐18 NOW oraz Imperial War Museum we współpracy z BBC. Film jest rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures.
Obserwuj nas:
https://www.facebook.com/WarnerPolska/
https://twitter.com/warnerbrospl
https://www.instagram.com/warnerbrospl/
SNAP: @warnerbrospl

Comments are turned off
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...