Upload

Loading...

80´li Ülkücü´lerin belgeseli...cCc...by.©2013TC TürkBabaHan1453

320,391 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jul 22, 2011

Milliyetci Hareket Partisi..
Bugüne kadar 1980 öncesi ve 1980 sonrası siyasi olaylarla ilgili pek çok belgesel oluşturuldu, pek çok yazı kaleme alındı, pek çok söz kelam edildi. Ancak hiçbir zaman ülkücü hareket, bu hareketin içinde olan, ülkücülük hissini benliğinin bilinmeyenlerinde dahi haykıran kişilerce anlatılmadı. Ülkücü hareket, günümüze kadar sol tandanslı kişilerce anlatıldı ve bu kişilerin anlattığı kadarıyla bilindi. Şimdilerde ise diziler eliyle daha vahim bir hâl aldı ve şiddetle ve cehaletle ve silahla bağdaştırılmakta!

İşte bu noktada Siyah Türk yapım şirketi karanlıkta kalan gerçekleri aydınlatma çabası içine girdi.

Türkiye'nin çok önemli bir dönemine hitap etmesine rağmen hem görsel hem de yazılı olarak kaynak sıkıntısının yaşandığı "Ülkücü Hareket" için kollarını sıvadı ve dikkat çekici bir çalışmaya imza atmak için çalışmalara başladı.

Yapımcılığını Arif İlke ve Bilal Kalyoncu'nun, yönetmenliğini yine Bilal Kalyoncu'nun üstlendiğiçalışmada dikkat çekici isimler yer alıyor...

Bilal Kalyoncu ve Arif İlke, yaptıkları açıklamada; "her bölgeden, her yöreden, Ülkücülük davasının çeşitli basamaklarında yer alan pek çok kişinin gerçeklerini yansıtmayı amaçladıklarını, 80 döneminde ülkü ocaklarında en alt kademede çalışmıştan tutun milletvekilliği bile yapmış bir çok kişiyle görüştük ve ilerleyen süreçte MHP Genel Başkanlık makamına kadar bir çok abide-i şahsiyetle görüşmeyi planlıyoruz... Bu, bir vefa hareketi bir bakıma... Aslolan değerlere sahip çıkabilme çabası... bu ülkenin varlığının ve geleceğin teminatı ülkücü sembollere teşekkür çalışmasıdır... umuyoruz ki yanlış doğruya, ezber olan gerçeğe dönsün..

cCc
by.©2011BabaHan1453

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...