Loading...

Ksamil Beach - Islands - Ishujt e Ksamilit - Albania (HD)

177,602 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 15, 2010

Ksamil, .. është një fshat i vogël bregdetar në Shqipërinë jugore, që gjendet në jug të qytetit të Sarandës. Është gjithashtu një nga vendpushimet bregdetare më të frekuentuara, nga turistët vendas dhe të huaj. Ishujt jane aty pranë.Plazhi është i vogël, por me uje të pastër, dhe ka shumë bare. Ka hotele të vogla, e disa janë të hapur, gjatë gjithë vitit. Ksamil, .. is a small coastal village in southern Albania, situated south of the city of Saranda. It 'also one of the most frequented coastal resorts, from both domestic and foreign tourists. The main attractions are the nearby islets, where fresh seafood restaurants are located and can be easily reached by boat rental. The mainland beach is small but clean, and there are bars and clean toilets nearby. There are a number of small hotels and guesthouses in the city, some are open all year during the summer months. Ksamil, .. è un piccolo villaggio costiero nel sud dell'Albania, situata a sud della città di Saranda. E 'inoltre una delle località costiere più frequentate, sia da turisti nazionali e stranieri. Le attrazioni principali sono gli isolotti vicini, dove si trovano ristoranti di pesce fresco e può essere facilmente raggiunta da noleggio barche. La spiaggia terraferma è piccola ma pulita, e ci sono bar e servizi igienici puliti nelle vicinanze. Ci sono un certo numero di piccoli alberghi e pensioni della città, alcuni sono aperti tutto l'anno durante i mesi estivi. Ksamil, .. е мало крајбрежно село во јужна Албанија, сместен јужно од градот Саранда. Тоа е исто така еден од најголемите туристичко крајбрежни одморалишта, од домашни и странски туристи. Главните атракции се во близина островчиња, каде свежо морска храна ресторани се наоѓаат и лесно може да се постигнат со брод за изнајмување. На копното плажа е мала, но чисти, а тука се и барови и чисти тоалети во близина. Постојат голем број на мали хотели и куќи за гости во градот, некои се отворени преку целата година за време на летните месеци. Ksamil, .. είναι ένα μικρό παραθαλάσσιο χωριό στη νότια Αλβανία, που βρίσκεται νότια της πόλης των Αγίων Σαράντα. Είναι επίσης ένα από τα πιο πολυσύχναστα παραθαλάσσια θέρετρα, τόσο από εγχώριους και ξένους τουρίστες. Τα κυριότερα αξιοθέατα είναι τα κοντινά νησάκια, όπου φρέσκα θαλασσινά εστιατόρια που βρίσκονται και είναι εύκολα προσβάσιμο από ενοικίαση σκαφών. Η ηπειρωτική παραλία είναι μικρή, αλλά καθαρή, και υπάρχουν μπαρ και καθαρές τουαλέτες γύρω από το ξενοδοχείο. Υπάρχει ένας αριθμός από μικρά ξενοδοχεία και ξενώνες της πόλης, μερικά είναι ανοιχτό όλο το χρόνο κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Saranda Jone e Bukur 2012.ksamili's beach. plazhi i ksamilit. Tirana, Durrësi, Elbasani, Shkodra, Vlora, Berati, Korça, Fieri, Lushnja, Kavaja, Pogradeci, Laçi, Gjirokastra, Patosi, Kruja,Kuçova, Kukësi, Lezha, Shtërmeni, Saranda, Peshkopia, Burreli, Cërriku, Çorovoda, Shijaku, Librazhdi, Tepelena, Gramshi, Poliçani, Bulqiza, Përmeti, Fushë-Kruja, Kamza, Rrësheni, Ballshi, Mamurrasi, Bajram Curri, Erseka, Peqini, Divjaka, Selenica, Bilishti, Roskoveci, Këlcyra, Puka, Memaliaj, Rrogozhina, Ura Vajgurore, Himara, Delvina, Vora,Kopliku, Maliqi, Përrenjasi, Kruma, Libohova, Orikumi, Fushë-Arrëza, Shëngjini, Rubiku,Miloti, Leskoviku, Konispoli, Krasta, Kërraba, Shijak,2012,2013.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...