Loading...

Guru Hare & Igor Dzambazov - Starosta doagja!

13,269 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 3, 2018

Гуру Харе и Игор Џамбазов - Староста доаѓа!

Уморни очи од бессони ноќи
како две старечки пеги, под моиве веѓи
гледаат, мирно и без страст
во обид да го сфатат ова што остана од нас
Мириса на есен,има вкус на заборав
ова тело што го носам го претвора во прав
полека, како мисла нечујна
над мене лази како сенка студена
Староста доаѓа!
Како сон.


музика и текст: Игор Атанасоски Харе
вокал - Игор Џамбазов
гитари - Игор Атанасоски Харе
бас - Трајко Симоновски Таци
тапани - Златко Михајловски Бумбар
снимено кај Таци
миксано во студио Тралала - Скопје

видео - Мелем продукција
режија и монтажа - Огнен Шапковски
директор на фотографија - Кристијан Теодоров
прв асистент - Борис Јосифовски
втор асистент - Александар Ивановски
визуелни ефекти - Иван Куртевски
сценографија - Влатко Чачоровски
фотограф на сет - Стефан Дамјаноски
гафер - Иван Ѓоршев
шминка - Елена Евгенија
возач - Јоцо Караџорџевиќ
благодарност до: Алгомак, Андонов, Камник, Јапан и Сињори.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...