Loading...

Młodzież w akcji „Sprzątanie Świata” - ITV Kielce

443 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 18, 2015

„Mieszkańcu szanuj swoje środowisko!” - pod takim hasłem Komenda Straży Miejskiej w Kielcach zorganizowała tegoroczne obchody „Sprzątania Świata”. W kampanii wzięło udział 270 uczniów 10 kieleckich szkół oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Na punkcie zbiórki przy nowej pętli autobusowej na Bukówce wszyscy stawili się uzbrojeni w dobre humory i chęci do pracy. Aby przebiegła tak, jak trzeba otrzymali foliowe worki i ochronne rękawiczki.
W grupie było wiele Zielonych Patroli, czyli uczestników konkursu ekologicznego organizowanego od ośmiu lat przez prezydenta Kielc.
Do lasu udali się pod opieką funkcjonariuszy Patrolu Szkolnego i Ekologicznego Straży Miejskiej, przedstawicieli Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Kielce oraz leśniczych z Leśnictwa Dyminy.
Podczas spaceru leśnymi ścieżkami obserwowali florę i faunę, rozmawiali na temat ekologii. To wszystko połączono z akcją sprzątania lasu. Już po kilku minutach worki na śmieci zaczęły się zapełniać.
W akcji wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych nr 4, 5, 20, 25, 27, 28 i 33 a także Gimnazjów nr 1, 3, 7 oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach. W krótkim czasie zebrano 30 worków o pojemności 120 litrów.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...