Loading...

Wywiad w Radiu Gdańsk o Barbarze Szlachetce

429 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 24, 2016

http://www.facebook.com/bs2005movie/

Zapraszamy na oficjalną premierę filmu dokumentalnego "Barbara Szlachetka - kilometry wspomnień", która odbędzie się 29.01.2016 w Pruszczu Gdańskim w ZSO nr 1 (ul. Niemcewicza 1) o godz 19:00. Przed filmem odbędzie się krótki koncert Marcina Gębki - kompozytora muzyki filmowej z Pruszcza Gdańskiego.

Pierwszy pokaz reportażu odbył się 5.12.2015 w Jelczu-Laskowicach, skąd pochodziła Barbara Szlachetka. Niespodziewanie na kilka minut przed samą premierą udało się dograć jeszcze kilka wywiadów z członkami rodziny i jednym znajomym. Dlatego ostateczna wersja filmu będzie zawierała te dodatkowe wspomnienia.

Rozmowę z Pawłem Sawickim, autorem filmu przeprowadził Włodzimierz Machnikowski w Radiu Gdańsk.

Wszystko zaczęło się w Pruszczu Gdańskim
W Pruszczu Gdańskim powstał film o jednej z najbardziej utytułowanych biegaczek świata. Realizacją reportażu zajął się mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego Paweł Sawicki, który również jest maratończykiem. „Miałem okazję przebiec jeden maraton z Basią. To było niesamowite spotkanie, które zmieniło całe moje życie” - przyznaje. 25 osób opowiada wspomnienia o tej wielkiej biegaczce. Zdjęcia filmowe były nagrywane w wielu miejscach Polski, Niemiec, a nawet Brazylii. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że fragment filmu był nagrywany również na pruszczańskiej Faktorii. Sporo scen z filmu nagrywanych było również w Gdańsku podczas 1. PZU Gdańsk Maratonu. Muzykę do reportażu stworzyli muzycy z całej Polski, a motyw przewodni skomponował Marcin Gębka, kompozytor z Pruszcza Gdańskiego.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel objął premierę filmu honorowym patronatem.

Polecamy również zobaczyć:

Zwiastun Barbara Szlachetka - Kilometry wspomnień
http://www.youtube.com/watch?v=ACEGN_...
oraz
1. PZU Gdańsk Maraton - relacja
https://www.youtube.com/watch?v=UzEvV...

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...