Loading...

Tregim nga jeta e Imam Ahmedit

8,068 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Nov 18, 2009

Në kohën e Imam Ahmedit, ummeti ishte sprovuar me një ideologji e cila pretendonte se fjala e Allahut, Kurani është i krijuar, gjë e cila është në kundërshtim me besimin e Ehli Sunneh uel Xhema'a. Imam Ahmedi ishte ndër të pakët që e kundërshtonin haptas këtë dhe Halifja i asajkohe i bënte zullum të madh për këtë. Në këtë tregim të shkurtër shihet trimëria e madhe e Imam Ahmedit dhe njëkohësisht edhe ndihma e Allahut ndaj robërve të vet të mirë.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...