Loading...

ردینگ: "آیندۀ اروپا بايد مطابق نظر شهروندان آن باشد"

113 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 29, 2012

http://persian.euronews.com/ حفظ رویای اروپایی در میان شهروندان اتحادیه اروپا، یک چالش همیشگی و با توجه بحران اقتصادی کنونی دشوار است. ویویان ردینگ، معاون رییس کمیسیون اروپا و کمیسر اروپایی برای "حقوق اساسی، عدالت و شهروندی" معتقد است که اتحادیه اروپا باید راه های بیشتری برای مشارکت شهروندان اروپایی و دیدار با آنها فراهم کند. یورونیوز با او ملاقات کرد تا در مورد مشاورۀ عمومی کمیسیون اروپا و همچنین بحران سیاسی جاری در رومانی گفتگویی انجام دهد.
یورونیوز:
ویویان رِدینگ، معاون رییس کمیسیون اروپا، به یورونیوز خوش آمدید. اجازه دهید گفتگویمان را با دورۀ چهار ماهۀ مشورت های کمیسیون اروپا آغاز کنیم که با هدف جمع بندی مشکلات مردم در اتحادیه اروپا راه اندازی شد. شما اعلام کرده بودید انتقادات و پیشنهادات دریافت شده مستقیماً در سیاست های سال های آینده تاثیر خواهند گذاشت. اما با توجه به بحران کنونی در اروپا، واقعاً انتظار شما از این طرح چیست؟

ویویان رِدینگ:
اروپا خانۀ مشترک ماست و نباید ساختن آن را تنها بر عهدۀ سیاستمداران گذاشت و منتظر ماند که هنگامی که ساختمان به پایان رسید به ما بگویند: لطفاً بفرمایید داخل. ما باید این اروپا را با هم بسازیم، با کمک شهروندان. به نظر من یکی از مشکلات در گذشته این بود که ما هیچگاه از شهروندان نظرشان را در مورد اروپا و این خانۀ مشترک نپرسیدیم. نظر آنها را در مورد نحوۀ زندگی با افراد دیگر، پانصد میلیون اروپایی دیگر نپرسیدیم و حال زمان آن رسیده که این مسئله تغییر کند.

یورونیوز:
آیا فکر می کنید واقعاً این مشاورۀ عمومی فرقی به حال مشکل اصلی اروپا که در حال حاضر کسری دموکراسی آن است، خواهد داشت؟

ویویان ردینگ:
ببینید، اگر شهروندان به درست یا غلط تصور می کنند کسری دموکراسی وجود دارد، دلیل آن اینست که هرگز نظر آنها خواسته نشده است... پس زمان آن رسیده که این کار را آغاز کنیم. این اولین گام است و حال یک سال کامل برای مشاوره و همفکری داریم. در تمام نقاط، در شهرها، در روستاها. پس از آن هم در انتخابات اروپا، شهروندان باری دیگر باید نمایندگان مجلس اروپا را انتخاب کنند و اینبار دلیل آن را خیلی بهتر می دانند.

یورونیوز:
خوب، همۀ این اقدامات خیلی خوب به نظر می آید اما به زمان نیاز دارد. آیا در شرایط کنونی چالش مهم اروپا این نیست که باید به سرعت به مشکلات پاسخ داد؟

ویویان ردینگ:
به همین دلیل است که ما از هم اکنون این کار را آغاز کرده ایم تا هنگام انتخابات اروپایی، آنها بدانند به چه دلیل به این اشخاص رای می دهند تا از نظر آنها در یک پارلمان قوی، دفاع کند.

یورونیوز:
ببخشید حرف شما را قطع می کنم، اما همانطور که می دانید مشارکت مردم در انتخابات اروپایی هر بار کاهش می یابد. از قرار مردم با پارلمان اروپا رابطه برقرار نمی کنند.

ویویان ردینگ:

Youtube http://www.youtube.com/euronewspe
Facebook http://www.facebook.com/euronews.pe
Twitter http://twitter.com/euronews

Loading...

Advertisement
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...