Upload

Loading...

Dekorate per Azem Hajdarin

21,390 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Sep 11, 2008

Udhëheqësi i njohur i lëvizjes antikomuniste shqiptare në fillimin e viteve 90, Azem Hajdari, u dekorua me 10 shtator nga Presidenti Bamir Topi me Urdhrin Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në dhjetëvjetorin e vrasjes së tij.

Në një ceremoni solemne ku morën pjesë drejtuesit më të lartë të shtetit, familjarë dhe politikanë, presidenti Topi i dorëzoi bashkëshortes së të deputetit të ndjerë democrat, Fatmira Hajdari dekoratën me urdhrin Skënderbeu. Azem Hajdari u vlerësua Për kontribut të shquar në lëvizjen demokratike për rrëzimin e diktaturës komuniste, lindjen e pluralizmit politik në Shqipëri dhe futjen e saj në rrugën e zhvillimit demokratik, si një nga drejtuesit kryesor të Lëvizjes Studentore.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...