Loading...

Konferencja prasowa KNP i WiR-Kopernik - Stop hałasowi od autostrady!

645 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 14, 2016

W piątek, 14 października 2016 r. w Woli Małej, niedaleko Łańcuta na Podkarpaciu, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju WiR-Kopernik oraz Kongres Nowej Prawicy z udziałem eurodeputowanego Stanisława Żółtka. Tematem konferencji był start projektu obywatelskiego „Stop hałasowi od autostrady”.

Projekt obywatelski zakłada przede wszystkim korektę obowiązujących norm hałasu tak, by uchronić mieszkańców terenów pobliskich autostradom oraz drogom szybkiego i wzmożonego ruchu od narażenia na nadmierny hałas. Podczas konferencji zwrócono uwagę na fakt, że ostatnie rządy w tym temacie przechodziły od skrajności w skrajność – początkowo, normy były tak wyśrubowane, że ekrany dźwiękochłonne montowano nawet w szczerym polu, gdzie z punktu widzenia logiki, ich obecność nie była wymagana, za to znacząco podniosła ceny budowy autostrad. Aktualnie, po zmianach prawa, normy są zaniżone, przez co mieszkańcy Polski, na terenach położonych przy nowym odcinku Autostrady A4 oraz nowobudowanych drogach skazani są na niemal nieustający jazgot poruszających się pojazdów.

Konferencja prasowa oraz powstanie projektu obywatelskiego przykuło sporą uwagę lokalnych mieszkańców, zbulwersowanych niedogodnościami życia przy autostradzie. Wraz z konferencją prasową oficjalnie inaugurowana jest akcja zbierania podpisów pod projektem. Następnie projekt zostanie skierowany do Parlamentu RP, na ręce Marszałka Sejmu.

Poza eurodeputowanym Żółtkiem w trakcie konferencji prasowej głos zabrali Łukasz Belter – pomysłodawca akcji oraz prezes zarządu stowarzyszenia na Rzecz Wiedzy i Rozwoju WiR-Kopernik oraz Conrad Gadomski – politolog, działacz Kongresu Nowej Prawicy, pochodzący z Podkarpacia.

Kontakt w sprawie projektu i zbiórki podpisów: Łukasz Belter (603 155 527)
Conrad Gadomski (504 174 688)

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...