Loading...

НАСИЛСТВО ВО РЕЖИЈА НА ВМРО ДПМНЕ

7,222 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 28, 2009

28-03-2009 СРАМ ЗА МАКЕДОНСКАТА ДЕМОКРАТИЈА

Студентите од архитектонскиот факултет со сила беа спречени мирно да го изразат својот став против верски објект на плоштадот. Најавениот мирен собир на студентите на пладне беше спречен од ненајавеното појавување на стотици граѓани како контра група која се бори за изградба на храм на плоштадот.

По завршувањето на собирот тројца пријавиле физички напад и две малтретирања со туркање и влечење. Се најавуваат и пријави за организаторот на протестот односно студентите зашто немале редарска служба. За другите не, зашто спонтано се собрале.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...