Upload

Loading...

Szyfry Wojny / Windtalkers

138,495 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on May 31, 2008

Film sensacyjny w reżyserii mistrza gatunku Johna Woo ("Mission Impossible II"), którego akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
Podczas bitwy o Sajpan sierżant Joe Enders (Nicolas Cage) otrzymuje rozkaz chronienia szyfranta Bena Yahzee (Adam Beach) - młodego Indianina z plemienia Navaho. Język Navaho używany do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości był jedynym kodem, którego wrogowi nie udało się złamać. Dlatego też dalsza część rozkazu otrzymanego przez Endersa brzmiała, że jeżeli zaistnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo, że szyfrant wpadnie w ręce wroga Enders musi chronić kod "za wszelką cenę".
Gdy Endersa i Yahzee zaczynają łączyć więzy przyjaźni sierżant staje w obliczu straszliwego wyboru: jak daleko posunie się by uchronić klucz do szyfru ? Reżyserem tego ekscytującego filmu wojennego jest mistrz kina akcji John Woo, scenariusz napisali John Rice i Joe Batteer zainspirowani prawdziwą historią żołnierzy pochodzących z plemienia Navaho, których odwaga i poświęcenie były nieocenione podczas wojny na Pacyfiku.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...