Loading...

Sokolov: Stacionář Mateřídouška získá bývalou školní jídelnu (TV Západ)

639 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 10, 2015

Osud budov po zrušené 4. základní školy v Sokolově je zatím nejistý. V provozu je dosud tělocvična a své využití možná najde i budova jídelny a školní družiny.

Od podzimu probíhala jednání s provozovatelem denního stacionáře Mateřídouška v Chodově. Tato obecně prospěšné společnost má zájem o objekt jídelny a družiny bývalé 4. základní školy v Sokolovské ulici na zřízení denního stacionáře pro postižené.

„Město se jednoznačně shodlo na tom, že službu, kterou právě oni nabízí, v Sokolově chceme. Teď se hledaly jen cesty, jak uskutečnit ten předpokládaný dar právě bývalé školní jídelny u 4. ZŠ v ulici Sokolovská. První návrh smlouvy od města Sokolova byl předložen na posledním zastupitelstvu, které bylo v červnu. Nicméně Mateřídouškou tato smlouva nebyla akceptována, protože tam našli několik bodů, které považovali za velice limitující právě pro vyjednávání s budoucími investory a se společnostmi, které jim budou zajišťovat tu velikou investici, kterou musí do toho zařízení dát tak, aby do tří let, tak o tom mluví smlouva, aby do tří let toho zařízení začalo fungovat. Mimochodem ta investice je tuším na nějakých 10-13 milionech korun,“ vysvětlil starosta Sokolova Jan Picka.

Město pověřilo právníky k jednání, aby se upravila smlouva.

„Jednoznačný pokyn ode mě byl, aby zastupitelé města Sokolova neměli byť sebemenší pocit, že by do budoucna mohl vzniknout nějaký majetkový problém. Nakonec vznikl kompromis, který musím říct je silně podobný té původní smlouvě, kterou jsme naplňovali, tzn., došlo tam jen k jedné malinké úpravě. Já jsem velice rád, že toto centrum Mateřídouška nakonec smlouvu v 90 % akceptovalo, tak jak jsme ji my jako město předložili. Na druhou stranu mohu za město slíbit, že nebudeme ti, kteří nebudou hledat vytáčky, ale vždy budeme hledat cestu, jak tomuto centru pomoci,“ dodal Picka.

Zařízení pro mentálně a kombinovaně postižené pro klienty od 1 do 64 roků se má podle dohody společnosti otevřít do tří let a dalších deset let provozovat.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...