Loading...

Yasin Bağışlama Duası

14,838 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 27, 2018

Kuran, Yasin Okuduktan Sonra Bağışlama Duası

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbil alemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Ey kâinatın, yegâne sahibi olan ulu Allah’ım!

Ellerimizi açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevlaya. Bizlerin günahlarını affeyle yarabbi. Şu anda okunmuş olan Yasin’i Şerifi, Tebareke ve Amme surelerini ve diğer sureleri, Salâtı Şerifleri eksikli, kusurlu, yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle yarabbi.

Bunlardan hasıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz. Adem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (A.S.), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslama hizmet etmiş, Kur’an’ı Kerim’i elden ele, dilden dile ulaştıran üstat efendilerimize hediye ettik ruhlarını şad eyle.

Bu dünyada kimsesi kalmamış, mübarek gecelerde bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik haberdar eyle yarabbi.

Bu haneden gelmiş geçmiş mevtaların da ruhlarını şad eyle. Bakide kalanların ömürlerini uzun, rızıklarını bol, ticaretlerini karlı ve kalplerinde bulunan iyi muratlarına nail eyle.

(Dua cemaatle yapılıyorsa: Yarabbi! Uzaktan yakından duamıza iştirak eden ve amin diyenleri iki cihanda aziz eyle. Bütün ölmüşlerin ruhlarını hissedar eyle.)

Allah’ım! okunan Kur’an’ı Kerim ve sûreleri hürmetine, Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış olan insanları zalimlerin zulmünden kurtar. Vatanımızı, milletimizi her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden muhafaza eyle. Ezanımızı dindirme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol yarabbi.

Ya ilah-el alemin. Sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine günahlarımızı affeyle. Bizleri hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma, az hastalık güzel ölüm ver. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle yarabbi.

Bizleri dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet yarabbi.
http://blog.sivrihisar.web.tr/bagisla...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...