Loading...

KMENY.TV 8/16: TATTOO [dokument 26 min.]

126,779 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 22, 2015

Kůže jako odraz existence, tělo výtvarně odrážející duši, vtělení osobní historie do fyzického těla, zhmotnění života skrze neutuchající nákresy, individuální kronika historie světa. Tělo jako intimní deník, jako veřejná nástěnka, jako kronika sebe sama. Nová verze tatérské estetiky, uměleckého světa, který je schován či vystavován jen nenápadně a mimochodem. Režisér Štěpán FOK Vodrážka prozkoumává tajemství znaků, symbolů a barev na kůži jako veřejném plátnu vlastní identity.

“A co to znamená? Co budeš dělat, až budeš starej? Co když se ti to nebude za rok líbit? To jsou nejčastější otázky spojené s tetováním. Jelikož sám mám několik tetování, vím, že tetování je úplně o něčem jiném. Je to o rituálu, zachycení určitého momentu života a jeho otisknutí na svou kůži v podobě obrazu. Chtěl jsem divákovi tuto zkušenost předat, proto jsme v rámci dokumentu potetovali dosud nepotetovanou dívku,“ říká režisér Štěpán FOK Vodrážka. “Vzhledem k tomu že tetování je tu od počátků lidstva a v současné době existuje v nespočetně podobách, je nemožné ho na ploše 26 minut zachytit jako celek. V rámci dokumentu jsem se tedy soustředil na subkulturu, která se vytvořila okolo Michala Burdy, jednoho ze zakladatelů pražské tattoo scény. Druhou hrdinkou našeho filmu je Lucie Lišková, filmová maskérka a tatérka tetující unikátní ruční metodou bez použití tetovacího strojku,“ doplňuje Vodrážka.

Režie: Štěpán FOK Vodrážka
Kamera: Šimon Dvořáček
Střih: Šimon Hájek
Zvuk: Petr Šoupa
_______________________
KMENY - Dokumentární cyklus o životě 16 současných městských subkultur. Pod vedením Vladimira 518 se na jeho vzniku se podílí 10 režisérů. Cyklus vzniká v koprodukci České televize [tvůrčí skupina Petra Kubici] a studia Yinachi.
Partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister.

DALŠÍ INFORMACE:
http://www.kmeny.tv/tattoo

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU:
http://bit.do/kmeny
VLADIMIR 518 O PROJEKTU:
http://youtu.be/baAZtif89ZI

FACEBOOK:
http://www.facebook.com/projektKMENY
INSTAGRAM:
http://instagram.com/kmeny/
TWITTER:
https://twitter.com/projektkmeny

KOPRODUCENT:
http://www.ceskatelevize.cz
PARTNEŘI:
Městské projekty Budweiser BU2R http://www.BU2R.cz
JägermeisterCZ http://www.Jagermeister.cz

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...