Loading...

2016.04.19 Debata pt. "Stół TTIP pełen przysmaków" - z udziałem Sharon Treat

292 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 20, 2016

Goście:
Sharon Treat - była senatorka stanowa z Maine, prawniczka i analityczka polityk publicznych. Zajmuje się wpływem międzynarodowych umów handlowych na rolnictwo, środowisko, żywność i zdrowie publiczne. Przez 22 lata zasiadała w parlamencie stanowym Maine, gdzie pełniła m.in. rolę przewodniczącej większości oraz przewodniczącej kilku komisji. Pełniła też rolę ekspertki w temacie ochrony zdrowia oraz środowiska dla amerykańskich negocjatorów umów handlowych. Treat wykładała obecnie prawo ochrony środowiska na kilku uczelniach.

Prof. Jerzy Wilkin – specjalizuje się w ekonomii rolnictwa, członek Polskiej Akademii Nauk, wieloletni kierownik Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie kierownik Zakładu Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Członek rady naukowej Fundacji Kaleckiego i Polskiego Tow. Ekonomicznego.

Wieslaw Gryn - rolnik z Żurawlowa, uprawia metodą bezorkową. Odegrał kluczową rolę w proteście przeciwko firmie wydobywczjej Chevron. W 2014 r. został wybrany przez WWF Polska Rolnikiem Roku:
http://www.wwf.pl/?14360%2FZnamy-juz-...

Moderacja: Maria Świetlik, IGO

Wydarzenie objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...