Loading...

Robert Majewski & Andrzej Jagodziński (cz.1)

117 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 5, 2016

Robert Majewski & Andrzej Jagodziński Tribute to Henryk Majewski.
XII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring Częstochowa.
Robert Majewski (ur. 18 listopada 1963 w Warszawie) – trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jego ojciec, Henryk Majewski, był również jazzowym trębaczem, a brat Wojciech jest pianistą. W 1987 r. ukończył studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Warszawie. Laureat wielu nagród, m.in.: finalista Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie (1990), tytuł "Muzyka Roku 1990" przyznany przez redakcję III Programu Polskiego Radia, I nagroda indywidualna oraz tytuł "Europejskiego Jazzowego Artysty 1992" w Leverkusen. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach organizowanych w Polsce i na świecie, współpracując z wieloma muzykami światowego formatu. Zajmuje się działalnością pedagogiczną, m.in. na Wydziale Jazzu w ZPSM 2. stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie.
Andrzej Jagodziński (ur. 4 sierpnia 1953 w Garbatce-Letnisko) – pianista jazzowy. Skończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Wygrał Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w 1979, co stanowiło początek jego profesjonalnej kariery pianistycznej. Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, Quintessence, Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w "Czwartecie" Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem "Małym" Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie. W 2005 został uhonorowany Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Więcej informacji na stronie Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring w Częstochowie http://www.hotjazzspring.eu

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...