Loading...

ביקור סאדאת קעמפ דייויד בגין פיקוח נפש דוחה פוליטיקה

1,742 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 29, 2014

הרבי שליט"א מלך המשיח מדבר מחדרו בחורף תשל"ח (דצמבר 1977) על ביקור סאדאת בארץ, ועל דרישתו לתת מדינה לפלסטינים ביהודה ושומרון.
-=-=-(דקה 09:00) הרבי מנתח את צעדיו של נשיא מצרים, ומסביר מדוע עצם הביקור משתלם לו אפילו אם הוא לא ירוויח כלום במשא ומתן. הרבי לא שולל לחלוטין את החזרת סיני, רק אומר שצריך לשמור על האינטרס הישראלי - הביטחוני והכלכלי בכל הסכם.
-=-=-=-לעומת זאת, הרבי מדבר הרבה מאד ובתקיפות גדולה נגד הכרה בפלסטינים, מצד סכנת פיקוח נפש. הרבי מסביר, שלדעת כל מומחי הצבא, אפילו דיבור על החזרת "שעל" מיהודה ושומרון לפלסטינים, יעמיד בסכנה את כל ארץ ישראל, את ירושלים, תל אביב, חיפה, בני ברק, כפר חב"ד וכו'. יש לזכור שכאשר הרבי דיבר על זה, כל זה היה ממש "לא רלוונטי". שיחות חשאיות על הסכם עם הפלסטינים החלו רק 11 שנים מאוחר יותר, (1988), השיחות באוסלו עם המחבלים החלו בחשאי ב1994. הרבי דיבר על האסונות שזה יביא בשנת 1977, .17 שנים לפני כן!!
-=-=-=-(מדקה 21:30 ודקה 30:26 ושוב בדקה 48:20) הרבי שליט"א מלך המשיח שולל את הדעה והמסקנה שהביע הגר"ע יוסף באותו זמן, שלענין פיקוח נפש צריך להתחשב בפוליטיקאים. הרבי מדגיש שה"פוסק" היחיד לענין זה, הם אך ורק מפקדי הצבא שמתוקף תפקידם עוסקים בפועל בשמירה מ"פיקוח נפש" וזה השיקול היחיד שהם מביאים בחשבון.
-=-=-=-=(דקה 19:30) כמה ימים לפני המלחמה כבר ידעו ברור מתי המצרים והסורים יפתחו בהתקפה. הרמטכ"ל תבע מהממשלה לגייס מילואים, והממשלה לא אישרה זאת. בטענה שישראל לא תקבל סיוע מוושינגטון אם היא תפתח במלחמה. החלטה זו גרמה לאלפי קרבנות הי"ד.
-=-=-=-הרבי אומר (דקה 32:00) שהסיוע מארה"ב הגיע רק ביום התשיעי למלחמה. ואילו היו מגייסים מילואים לפני המלחמה ופותחים במלחמת מנע כפי שעשו במלחמת ששת הימים, כלל לא היה צריך את הסיוע, והיו מנצחים תוך זמן קצר כמו במלחמת ששת הימים.
=-=-=-=-השיחות של הרבי שליט"א מלך המשיח בענין פיקוח נפש הן עקרוניות, ודאבוננו, גם רלוונטיות. כל זמן שיש פוליטיקאים שמתחשבים בשיקולים אחרים, צריך לדעת שלפי התורה כדי למנוע פיקוח נפש, צריך להתחשב רק בדעת מפקדי הצבא (וגם רק בכאלה שאינם נגועים בפוליטיקה), רק מפקדים כאלו שכל ענינם ותפקידם והמומחיות שלהם, היא לשמור על חיים של יהודים. מצד שני, אסור להתחשב בדעת הפוליטיקאים, וגם בדעה של פוליטיקאים שהיו פעם גנרלים, כי זה יכול להביא לאסונות ולקרבנות, וכפי שהיה בעבר.
=-=-=-כעת, בפרואר 2014, הפעם הראשונה שהשיחה הזו מתורגמת במלואה, כ37 שנה אחרי שנאמרה, הדברים רלונטיים לדאבוננו. ביבי נתניהו מחכה לאנשי ש"ס ואגודת ישראל שיכנסו לממשלה כדי לקבל כסף לישיבות תמורת תמיכה בהסכמים נוראים שעלולים לפגוע היל"ת בביטחון של מיליוני יהודים בארץ הקודש, כפי שהיה בהסכם אוסלו. השיקול היחידי לגבי פיקוח נפש, הוא דעת המומחים לעניני ביטחון שזהו תפקידם היחיד, מפקדים כאלה שאינם "פוזלים" לתפקיד פוליטי, ואינם משחקים בחיילים שלהם לצורך פוליטי זה או אחר. אמנם, אחרי הגירוש מגוש קטיף, שכל הצבא כמעט נהפך לזרוע פוליטית אחת כדי לקיים גחמות פוליטיות של אריק שרון, קשה יותר למצוא מפקדים בכירים כאלו בצבא, אבל בוודאי ובוודאי שיש, ו"לא ינום ולא ישן שומר ישראל".
--=-=-עריכת פס הקול על תמונות, התרגום, והמידע על הסרט - טוביה דורון
tuvia.doron@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...