Loading...

Takipsan RFID Solutions

29,763 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 14, 2016

Takipsan; yazılım ve elektronik alanındaki çalışmalarını Teknopark içerisindeki Araştırma ve Geliştirme merkezinde, üniversitelerle işbirliği içerisinde gerçekleştiriyor.
Takipsan practice its software and electronic studies in the Research and Development Center inside Teknopark, in cooperation with the universities.
Seçkin mühendis kadrosu ile müşterilerine yaratıcı çözümler sunan şirket, ürünlerini Almanya, Fransa, Hollanda ve Çin’deki partnerleriyle birlikte geliştiriyor.
The company offers creative solutions with its exclusive engineer staff and develops its products together with partners from Germany, France, Holland and China.
Üstün özellikli devre kartları üretip programlayan Takipsan mühendisleri, müşterilerine yazılımdan montaja kadar çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Firmaların kullandığı SAP, ORACLE gibi bir çok sisteme entegre yazılımlar yapabilen şirket aynı zamanda gömülü sistemler ve taşınabilir cihazlar için de farklı yazılımlar üretiyor.
Takipsan engineers produce and program superior boards, and provide its customers with wide range of service from software to montage. The company can integrate softwares to systems which most of the corporations use like SAP and ORACLE; at the same time it writes different softwares for embedded systems and portable devices.
Lojistik alanında ise tunnel station, bigdesk station ve donkey station gibi müşterinin ihtiyacına göre farklı sayım ve kontrol cihazları üretebilen mühendisler, cihazların bakım ve güncellemelerini de düzenli bir şekilde yapıyor.
For logistics field, the engineers produce different counting and control devices for customer needs, such as tunnel station, bigdesk station and donkey station, they also regularly carry out maintenance and updates of these devices.
Mağazacılık ve perakende sektöründe ise hızlı ve kolay sayım için el sayım cihazları, masaüstü okuyucular ve gizli alarm cihazları tasarlayan Takipsan bu alanda da her zaman yenilikçi çözümler üretiyor.
For retail industry, Takipsan designs handheld counting devices, desktop readers and hidden alarm devices for quick and easy counting, and always finds innovative solutions for this field.

 • Category

 • Suggested by AdRev Masters Admin

 • Song

  • FEELING GOOD AGAIN A - Sonoton
 • Artist

  • Steven Stern, Matt Naylor
 • Album

  • SCDV0414 - ANTHEMIC INDIE
 • Licensed to YouTube by

  • AdRev Masters Admin, AdRev for a 3rd Party (on behalf of SONOTON Music GmbH and Co. KG - FIGURATA Music GmbH and Co. KG); AdRev Publishing, and 5 Music Rights Societies
Comments are disabled for this video.
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...