Loading...

Próbowałem zepsuć Lenovo ThinkPad X1 Carbon

22,516 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 20, 2016

Lenovo ThinkPad X1 Carbon - ekstremalna recenzja

O tym, że Ultrabooki mogą być lekkie, bardzo smukłe, a przy tym wydajne, wiemy już od kilku lat. Lenovo ThinkPad X1 Carbon dorzuca do tego dwie niespotykane właściwości: wytrzymałość (także na zalania!) oraz bezpieczeństwo. Zobacz, jak ten biznesowy Ultrabook sprawdza się w praktyce.

Na egzemplarz testowy Lenovo ThinkPad X1 Carbon czekałem z dużą ekscytacją. Obok sprzętu tej klasy nie sposób przejść obojętnie. Pierwszym szokiem jest cena, która w zależności od konfiguracji waha się od niespełna 7 do ponad 11 tys. zł! Już podczas wyjmowania sprzętu z pudełka (na marginesie - świetnie zaprojektowanego) czuć, że mamy do czynienia ze sprzętem klasy premium.
Jeśli zastanawiasz się skąd wziął się w nazwie człon „Carbon”, odpowiedź jest prosta. Sprzęt jest zbudowany z 4 warstw plastiku wzmocnionego włóknem węglowym o standardzie NASA. Jest to materiał stosowany m.in. w satelitach. Dzięki temu nowy model X1 Carbon ma być najtrwalszym urządzeniem serii ThinkPad.

Ultrabook przeszedł 12 różnych testów według norm wojskowych. Lenovo zapewnia odporność na kurz, wibracje, upadki, działania temperatury, wysokość, wodę, wilgoć i promieniowanie słoneczne.
W czasie testów laptop był sprawdzany w warunkach arktycznych jak i pustynnych. Był zamrażany do temperatury –20 st. C przez 72 godziny, był wystawiany na temperaturę powyżej 30–60 stopni przez okrągły tydzień, był eksponowany na kurz, pył i piach, zalewany wodą, upuszczany z wysokości, nastawiony na działanie wibracji i uderzeń, kładziono na niego duży ciężar, wyrywano z niego kabel do zasilania i wyginano ekran. I co? I nic. Sprzęt nadal działał i robił swoje.

Nawet zawiasy są zaprojektowane, by wiele wytrzymać. Pokrywę można otwierać i zamykać po 30 tys. razy (20 razy dziennie przez 4 lata), a zawiasy się nie wyrobią.

Jak to wygląda w praktyce? Nie miałem serca sprawdzać wszystkich tych właściwości na sprzęcie kosztującym 11 tys. zł, ale laptop kilkukrotnie zrzuciłem z kolan, zamrażałem, a na klawiaturę wylałem szklankę wody. Po krótkim suszeniu nie było żadnych śladów zalania, a upadki i zamrażarka nie zrobiły na konstrukcji żadnego wrażenia.

*Materiał powstał przy współpracy z marką Lenovo.

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/DajSubaSWTV

Czytaj!
- http://www.spidersweb.pl
- https://www.facebook.com/SpidersWebPL

Loading...

Advertisement
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...