Loading...

ON RADICALISM IN FAITH- LU Prof. Leons Taivans discussion in Happy Art Museum Euroclub

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Streamed live on Nov 2, 2013

HAPPY ART EUROCLUB     ANALYTICAL DEBATE
GALLERIA RIGA,  Dzirnavu 67,  LĪMENIS/УРОВЕНЬ/LEVEL 5,   HAPPY ART MUSEUM
02.11.2013  18.30  
DISCUSSION ON RADICALISM IN FAITH
DISKUSIJA PAR RADIKĀLISMU TICĪBĀ  
ДИСКУССИЯ О РАДИКАЛИЗМЕ В ВЕРЕ

http://fb.me/3sItDvvRu 
http://www.draugiem.lv/ev/18596931/di...

Gadās, ka radikālismu reliģijā mēģina pasludināt par slimību. Taču ticības fenomens kā tāds nekorekti pieprasa «visu cilvēku». Pasaules vadošo konfesiju dibinātāji (Jēzus, Muhameds, Budda...) rīkojās kā radikāli iepriekšējo priekšstatu un prakšu reformētāji. Cik bīstams ir radikālisms reliģijā? Kā to atšķirt no ekstrēmisma? Vai radikālās tendences ir vērojamas mūsdienu kristietībā? Cik radikāls un bīstams ir mūsdienu islams?.. Tādi ir pamatjautājumi, uzsākot diskusiju par aktuālu mūsdienu Eiropas garīguma problēmu.
Diskusijā piedalās: vadošais eksperts islama jautājumos, LU profesors Leons Taivāns, kā arī kristīgo un musulmaņu konfesiju pārstāvji. 
 
Порою религиозный радикализм пытаются объявить заболеванием. Между тем сам феномен веры некорректно требует «всего человека». Основатели ведущих мировых конфессий (Иисус, Мухаммед, Будда...) выступали радикальными реформаторами предшествовавших представлений и практик. Несет ли опасность религиозный радикализм? Как его отличить от экстремизма? Наблюдаются ли радикальные тенденции в современном христианстве? Насколько радикален и опасен современный ислам?.. Вот основные вопросы для начала дискуссии по актуальной проблеме современной европейской духовности.
В дискуссии участвуют: ведущий эксперт по исламскому радикализму, профессор ЛУ Леон Тайванс, а также представители христанских и мусульманской конфессий.

IETEICAMS/РЕКОМЕНДУЕТСЯ/TO WATCH:
Bonhēfers.Žēlastības aģents/Бонхёффер.Агент милосердия/Bonhoefer.Agent of Grace(2000)   Eriks Tils/Эрик Тилль/Eric Till Filmu angļu valodā ar latviešu subtitriem var noskatīties Happy Art Museum galerijā 02.11.2013  17.00
Nevainības mirklis/Миг невинности/A Moment of Innosence(1996) Mohsens Mahmalbafs/Мохсен Махмальбаф/Mohsen Makhmalba

Ar eirosveicienu, С европриветом, Euroyours, Игорь Ватолин  +37129642746, vatolin@inbox.lv
Dags Vidulejs,    +37129595885, happyartmuseum@gmail.com Галина Максимова   +37129595885

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...