Loading...

Zone e lire - Flet John Alite, ish krahu i djathte i John Gotti-t (15 qershor 2018)

452,047 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 16, 2018

Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Emision LIVE nga Arian Cani ne KLANHD & TVKLAN

Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan.
Alite, ish-mafiozi i familjes së famshme mafioze Gambino në SHBA në vitet ’80-’90, thotë se nesër do të shkojë në Gjirokastër, në vendin e tij të origjinës. Në lagjen e vjetër “Dunavat” ka jetuar gjyshi i tij Ali, i cili më pas emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Arian Çani e ka pyetur Xhon Alite nëse njeh gangsterë shqiptarë, dhe këtu i ka përmendur “Babalen”, personazhin e famshëm në audio-përgjimin e Partisë Demokratike.
Arian Çani: Sa herë ke ardhur në Shqipëri dhe a je fshehur këtu kur të kërkonte Interpol?

Xhon Alite: Kam qenë këtu. Akoma më kërkojnë ata, por vetëm për kafe.

Arian Çani: A ke dëgjuar për personazhe shqiptare të krimit dhe a të thotë gjë emri Babale?

Xhon Alite: Nuk e kam dëgjuar dhe nuk e di për çfarë bëhet fjalë.

Arian Çani: A ke shkuar në Gjirokastër duke qenë se ke origjinën? Është gjirokastriti i parë gangster…

Xhon Alite: Do iki nesër në Gjirokastër. Kam shpenzuar shumë para dhe do t’i ndryshoj imazhin gjirokastritëve…

Arian Çani: Në cfarë lagje ka jetuar gjyshi jot?

Xhon Alite: Ka jetuar lart në kodër, por nuk e di emrin e lagjes.

Arian Çani: Mos është Dunavati?

Xhon Alite: Po, aty mendoj!

Loading...

Advertisement

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...