Loading...

У Львові відкриють живописну виставку полотен, написаних пластиліном

151 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 8, 2017

Цієї суботи, 11 листопада, у галереї «YMCA» відкриється виставка пластилінового живопису Алли Вострякової. Мисткиня експонуватиме два десятки робіт. А впродовж двох тижнів, допоки триватиме експозиція, всіх охочих навчать писати картини пластиліном, адже будуть майстер-класи. Алла Вострякова створює пластиліновий живопис вже 16 років. У її доробку ‒ до двох сотень робіт. Навчилась цього сама, коли не можна було малювати фарбами, бо тоді була вагітною. Зараз у поміч мисткині синочок Всеволод, якому рік і вісім. Тож процес дещо уповільнився, зате з’явився новий цикл картин про Львів, навіяний їхніми спільними прогулянками. «Дощі мене вибивають з ритму. Я не люблю дощів. А у Львові вони часто. Однак коли виходиш з дитинкою на вулицю ‒ бо гуляти потрібно хоч в дощ, хоч без дощу ‒ після того, як сходить сонечко і в калюжах відображається оця краса львівська, я надихаюся. В мене така ідея виникла: полювати за калабанями», ‒ розповіла художниця Алла Вострякова.

Це дуже кропітка робота, бо пластилін накладається на оргскло шаром до міліметра. Однак не лише стеком працює Алла ‒ делікатні лінії кладе шпажкою чи зубочисткою. І в одній роботі може поєднувати до двох сотень відтінків. Колись вона могла творити і по 12 годин, забуваючи про їжу чи сон. Тепер, коли з’явився син, роботу міряє не годинами ‒ деталями на картині: «Почала працювати, коли почав спати Сєвік мій. І коли я малювала бруківку Львова, то час спливав по камінчику. Я порахувала: «Так, Сєва проспав «два камінчика», а інколи він мені «цілу доріжку» проспав! Супер! Дякую тобі, дитинко моя!». Такі роботи «витривалі»: оргскло захищає пластилін від ультрафіолету, тож барви не вицвітають, а пластилін не тече навіть при 35 градусах. Натомість через вміст в пластиліні воску роботи й не тріскають і при мінус п’яти.

Тепер Алла робить і двосторонні картини. Їх можна буде побачити на виставці. Це буде перша експозиція мисткині у Львові. Хоча її диво вже бачили у Шанхаї та Берліні.

Читати на сайті: https://zaxid.net/n1441051.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...