Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu
257
 • Dramatyczny apel

  5,349 views 6 years ago
  Pomóż uratować niewinnego człowieka - Jana Ptaszyńskiego - skazanego na dożywocie! Podpisz petycję o ułaskawienie http://www.petycjeonline.co......

  Jan Ptaszyński został skazany na dożywocie w głośnym procesie dot. mordu jego dziewczyny i jej trzyletniego dziecka. Sąd Apelacyjny skazał Jana Ptaszyńskiego na podstawie poszlak, tj. opinii biegłych, którzy sporządzili portret psychologiczny potencjalnego mordercy. Najłatwiej było im wskazać Jana Ptaszyńskiego, który mimo wszystko miał alibi na ten dzień, w którym dokonano zbrodni. W tym dniu był na wsi u siebie w Michnówce i zdawał mleko do mleczarni. Zeznania sąsiadów, którzy też go widzieli nie pomogły.
  DNA z miejsca zbrodni, włos, ślady butów i krwi nie należały do Jana Ptaszyńskiego, ale nie sprawdzono do kogo.
  Pierwszy prokurator sprawę umorzył ze względu na brak dowodów. Prokurator już nie pracuje. Społeczeństwo jednak oczekiwało znalezienia sprawcy , a więc trzeba było za wszelka cenę kogoś skazać. Pani Prokurator zatem wzięła sprawę w swoje ręce.
  Biegła przyznaje, że była nakłaniana przez prokuraturę, by dopasowała czas zgonu tak, aby był spójny z obecnością Jana Ptaszyńskiego w mieszkaniu dziewczyny. Odmówiła. Dlatego znaleźli innego biegłego. Do tej pory nie ustalono co było przyczyną śmierci, czy utopienie, czy uduszenie. Ciało znaleziono w wannie. Nie pobrano również wymazu z dróg rodnych. Dodatkowo przesłuchali recydywistów, z którymi Jan Ptaszyński siedział w celi.
  Podobno w nocy miał się obudzić i przyznać, że zabił. Jeden ze współwięźniów podczas rozprawy pękł i przyznał się, że był nakłaniany przez prokuratora, żeby tak zeznał. Drugi ze współwięźniów się nie złamał. Sąd uznał, że racje są po jego stronie. W zamian za złożenie takich zeznań opuścił ZK w Hajnówce.
  Niestety w dalszym ciągu Jan Ptaszyński siedzi i czeka, jednak SN też odrzucił wniosek o kasację.
  http://www.ipla.tv/Panstwo-......
  http://www.youtube.com/watc...... - Sprawa dla reportera Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • Nasza działalność Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...