10,960
 • KMENY.TV 16 DOKUMENTŮ ONLINE [trailer]

  23,318 views 3 years ago
  KMENY - Dokumentární cyklus o životě 16 současných městských subkultur. Pod vedením Vladimira 518 se na jeho vzniku se podílí 10 režisérů:
  Pavel Abrahám – Motorkáři, Graffiti, Straight Edge
  Bohdan Bláhovec – Rap, Goths
  Daniela Gébová – Punk
  Petr Hátle – Thrash metal, Meatheads
  Jan Látal – Rainbow, Hipsteři
  JQr – Skins, Tuning
  Jan Strejcovský – Cosplay
  Štěpán FOK Vodrážka – Tattoo
  Jirka Volek – Hooligans
  Jan Zajíček – Hackeři

  Cyklus vzniká v koprodukci České televize [tvůrčí skupina Petra Kubici] a studia Yinachi.
  Partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister.

  DALŠÍ INFORMACE:
  http://www.kmeny.tv

  VŠECHNY ONLINE DOKUMENTY:
  http://bit.do/KMENY-ONLINE

  PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU:
  http://bit.do/kmeny

  VLADIMIR 518 O PROJEKTU:
  http://youtu.be/baAZtif89ZI

  VLADIMIR 518 ODPOVÍDÁ NA REAKCE:
  http://youtu.be/SsFNvovWUfY

  FACEBOOK:
  http://www.facebook.com/pro...
  INSTAGRAM:
  http://instagram.com/kmeny/
  TWITTER:
  https://twitter.com/projekt...

  KOPRODUCENT:
  http://www.ceskatelevize.cz
  PARTNEŘI:
  Městské projekty Budweiser BU2R http://www.BU2R.cz
  JägermeisterCZ http://www.Jagermeister.cz Show less
  Read more
 • KMENY.TV: ONLINE DOKUMENTY Play all

  Dokumentární cyklus KMENY, vytvořený v koprodukci s Českou televizí, běžel na jaře 2015 na programu ČT2. Všech 16 dílů si můžete pustit zde.. Více o jednolivých subkulturách na http://www.kmeny.tv
  This item has been hidden
 • KMENY.TV [o projektu] Play all

  This item has been hidden
 • KMENY.TV 16/16: GRAFFITI Play all

  This item has been hidden
 • KMENY.TV 15/16: THRASH METAL Play all

  Nekompromisní pohyb, svět napřímený na sebe, tvůrčí destrukce, hlasitost technické dokonalosti, zásvětí spodních proudů, naprostá soustředěnost vůči muzikálnímu detailu, rytmická hudební šlechta a minimalismus metalové módy. Plachá existence uvnitř jasně vymezeného a vyhraněného světa, v němž není potřeba slov. Režisér Petr Hátle se obrazem zamýšlí nad trash metalem, proniká jeho odnožemi a konturami života trash metalových muzikantů.
  This item has been hidden
 • KMENY.TV 14/16: HACKEŘI Play all

  Důkladné narušení zaběhané představy: Hacker = počítačový pirát, ničitel, sabotér, digitální kriminálník a zloděj dat. Skutečnou spojnicí mezi životy hackerů je pouze zvědavost a tvořivá síla hnaná touhou využít existující kybersystémy, přístroje, součástky nebo fyzikální jevy novým tvůrčím způsobem. Žijí mezi nimi Teslové, Jeseniové, nebo Michelangelové moderní doby. Režisér Jan Zajíček se vydává za hackery do jejich skrytého světa - hackerspace je místem jejich tvůrčího a fyzického setkávání a přináší detailní obraz líhně budoucích vynálezců a akademiků.
  This item has been hidden
 • KMENY.TV 13/16: STRAIGHT EDGE Play all

  Jen zdánlivě neviditelná subkultura zřetelných a pevných sociálně kritických politických postojů a zároveň střízlivosti v širším slova smyslu. Tam, kde nejsou žádoucí žádné drogy, aby bylo dosaženo silných zážitků a poznání sebe sama. V razantním konceptu se režisér Pavel Abrahám vydává na cestu za poznáním zdánlivě nefilmovatelného světa straight edge a proniká do hloubi myšlení skupiny lidí, kteří svou radikální existencí abstrahují od konzumního stylu života v jeho nenaplnitelnosti.
  This item has been hidden
 • KMENY.TV 12/16: GOTHS Play all

  Jedna z nejzvláštnějších subkultur. Odstup od reality okolního světa, pomalá a soustředěná tempa v chladivé řece existence, temná strana vědomí vlastní pozice, propojení s fantaskními světy svázanými s temnou stranou sebepojetí Důraz na křehkou krásu. Mystika nihilismu jako výchozího pohledu na skutečnost, kterou lze převést do mnoha odstínů šedé. Režisér Bohdan Bláhovec ohledává neznámý svět tajemných goths, kde má významné místo estetika zániku.
  This item has been hidden
 • KMENY.TV 11/16: HIPSTEŘI Play all

  Vzývání nereflektovaného standardního vkusu, oživování neživého, zvýznamňování zdánlivě dávno bezvýznamného, způsoby vyjadřování sebe sama vůči ostatním. Osmyslňování takzvaně přirozeného světa běžných objektů, ať už je jimi oblečení, hračky, jídlo nebo hudba. Tvořivost a tvůrčí síla v nakládání s detaily, které dohromady skládají svět. Osobnost jako umělecký objekt, s nímž se zachází konceptuálně a s touhou překvapit druhé. Režisér Jan Látal se vydává definovat ty, jež prý definovat nelze a kteří se tomu brání.
  This item has been hidden
 • KMENY.TV 10/16: MEATHEADS Play all

  Tělo jako síla, tělo jako krása, tělo jako dokonalost, tělo jako pevný základ existence, tělo jako bariéra abstraktního útoku zvenčí, tělo jako nedobytný hrad identity. Tělo jako forma a tělo jako obsah existence. Budování těla a budování síly v souladu i v protikladu. Vrchol ztělesnění existence, ať už v síle či v hmotě. Film o vnitřním svalu, jímž je vůle, překonávání sebe sama a soustředěnosti. Režisér Petr Hátle prozkoumává svět posiloven a lidí umocňujících svou sílu, která nemá vrchol.
  This item has been hidden
 • DALŠÍ VIDEA O PROJEKTU KMENY Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...