17
 • Hodina Zeme 2017 (Oficiálne video - SK titulky)

  291 views 1 year ago
  Oficiálna stránka Hodiny Zeme - Slovensko:
  http://hodinazeme.svetelnez......

  Oficiálna FB stránka:
  http://www.facebook.com/Hod...

  Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou akciou zo zapojením verejnosti vôbec. Má za cieľ upozorniť na problémy súčasnej doby - globálne otepľovanie, poukázať na extrémne míňanie financií na nepotrebné svietenie a pomôcť našej planéte. V roku 2007 išlo o miestne podujatie v austrálskom Sydney a odvtedy sa už Hodina Zeme stala skutočne celosvetovou akciou, v roku 2015 sa Hodiny Zeme zúčastnilo rekordných 172 štátov.

  Organizátorom Hodiny Zeme je celosvetová ochranárska organizácia WWF (World Wildlife Fund), ktorej poslaním je zastavenie ničenia prirodzeného prostredia a vybudovanie budúcnosti, kde ľudia budú môcť žiť v harmónii s prírodou. Od roku 2011 spolupracuje aj s členmi Sekcie ochrany pred svetelným znečistením SAS pri SAV a SZA na organizácii Hodiny Zeme aj na Slovensku. V roku 2016 sa k iniciatíve pridáva aj slovenská odbočka WWF.

  Do Hodiny Zeme sa môže zapojiť každý a vykonať tak svoj diel, pretože spolu dokážeme veľké veci. Symbolickým zhasínaním svetiel, či už v domácnostiach, alebo v mestách a obciach, osvetlenia budov a iných. Hodina Zeme však nie je len o 60 minútach. Môžeme urobiť viac. Namiesto auta, môžeme nasadnúť na autobus, bicykel, či sa prejsť pešo, namiesto žiaroviek môžme používať úspornejšie žiarivky ... je toho mnoho, každý z nás môže pomôcť.

  V roku 2017 Hodina Zeme pripadá na 25. marca o 20:30 - 21:30 SEČ. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...