91
 • BIAŁY ANIOŁ - PIOTR CUGOWSKI - TELEDYSK NA RZECZ FUNDACJI DZIECIĘCA FANTAZJA

  166,687 views 9 years ago
  Ten wspaniały teledysk został nagrany na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, warszawskiej organizacji pożytku publicznego, działającej od 2003 roku, której misją i jedynym celem jest spełnianie najskrytszych marzeń i fantazji nieuleczalnie chorych dzieci. I Ty możesz pomóc spełniać marzenia przekaż 1% swojego podatku na naszą Fundację. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać: Fundacja Dziecięca Fantazja nr KRS 0000168783. Więcej informacji o Fundacji na stronie internetowej www.f-df.pl

  Pomysł Białego Anioła to wynik niesamowitego zbiegu okoliczności, szczęśliwego przypadku i spotkania. Było to spotkanie jedno na milion, w dniu, w którym gwiazdy musiały szczególnie sprzyjać realizacji marzeń i fantazji...

  ...Przylecieliśmy do Londynu aby zapiąć na ostatni guzik przygotowania do spełnienia kolejnej, wspaniałej dziecięcej fantazji. Korzystając z okazji, że jesteśmy w tym mieście, w planie mieliśmy również omówienie pomysłu i możliwości nagrania oraz wprowadzenia na rynek charytatywnego singla na rzecz naszej Fundacji. Mamy wiele znajomości i przyjaciół w Londynie także w branży muzycznej, i jeśli pomysł miał ujrzeć światło dzienne, tu chcieliśmy rozpocząć nasz nowy projekt. Wiele godzin trwały dyskusje na ten temat - sprawy techniczne nagrania, wydania, dystrybucji wydawały się proste, wiele osób, studio nagraniowe, inne firmy z branży były chętne do pomocy, jedyne co słusznie wydawało się najtrudniejsze, to sama zawartość płyty.

  Materiał na taką płytę - dla naszych Dzieciaków ... musiał być wyjątkowy, więc nie mieliśmy wątpliwości, że po powrocie do domu czeka nas dużo pracy i poszukiwań. Nikt nie wypowiedział tego głośno, ale było jasne, że zanim powiemy "to jest to; materiał na naszą płytę" ... może upłynąć sporo czasu, a my w tej kwestii jesteśmy wyjątkowo niecierpliwi, każdy pomysł za wszelką cenę chcemy zrealizować natychmiast. W Fundacji ciągle ścigamy się z czasem, chcemy wygrać każdy wyścig, aby każde z nieuleczalnie chorych polskich dzieci uwierzyło, że los nie jest tylko okrutny, że marzenia się spełniają, nawet jeśli nie można cofnąć choroby. Ta myśl trochę popsuła nam nastrój, rozdzieliliśmy zadania, a że do odlotu nie pozostało za dużo czasu, wezwaliśmy mini-taxi, która zabrała nas na lotnisko. Była to nieprzyjemna noc, zimna i na dodatek padało. Jechaliśmy w milczeniu więc taksówkarz zapytał czy nie będzie przeszkadzać nam włączona muzyka i sięgnął po kasetę z nagraniem...

  Patrząc w zadumie na krople deszczu osuwające się po szybie samochodu, słuchaliśmy melodii, która popłynęła z głośników, muzyki, która poruszyła nasze serca i dusze... To właśnie były pierwsze nuty Białego Anioła i już po pierwszej zwrotce wiedzieliśmy, że to właśnie NASZ utwór. Gdy po wysłuchaniu całego kawałka mieliśmy w oczach łzy, kierowca odwrócił się, spojrzał na nas, uśmiechnął się i powiedział: "To ja to napisałem!"

  Wzięliśmy od niego wizytówkę i taśmę z nagraniem i po przyjeździe do Polski rozesłaliśmy ją do znajomych producentów muzycznych z Londynu, aby usłyszeć ich opinię - była to jednogłośna aprobata!

  Od tej pamiętnej podróży londyńską taksówką, Biały Anioł , który był do tej pory zaledwie pomysłem, trafił do studia nagraniowego - Library Studios - w Londynie, gdzie znani autorzy tekstów, muzycy i chórzyści, połączyli siły i talenty, aby pomóc Fundacji Dziecięca Fantazja i nieuleczalnie chorym polskim dzieciom. Dali z siebie wszystko pracując nad tekstem i nagrywając pełną emocji muzykę do polskiej i angielskiej wersji utworu.

  Obaj piosenkarze i wykonawcy - Piotr Cugowski i Tony Myers - zgodzili się nagrać Białego Anioła rezygnując z wynagrodzenia i przekazując je na rzecz chorych dzieci za co z całego serca im dziękujemy.

  Napisz komentarz: kamila@f-df.pl Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • Spełnione marzenia Play all

  Celem działalności Fundacji jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Tutaj przestawiamy kilka filmów ze spełnionych marzeń naszych podopiecznych.
  This item has been hidden
 • Relacje z marzeń Play all

  Podczas spełniania marzeń często biorą udział również dziennikarze.Oto niektóre z ich relacji.
  This item has been hidden
 • Akcja charytatywne Play all

  W przeciągu kilkunastu lat działalności Fundacji udało się zorganizować wiele różnych akcji charytatywnych, n.in. trasy koncertowe z różnymi gwiazdami.
  This item has been hidden
 • Podróże Spełnionych Fantazji Play all

  Podróż Spełnionych Fantazji jest to tygodniowy wyjazd organizowany przez Fundację Dziecięca Fantazja, w której uczestniczą wolontariusze z Kanady. Wspólnie odwiedzają i spełniają marzenia podopiecznych z różnych części Polski. Podczas każdej podróży odwiedzany jest także szpital, gdzie zawożone są artykuły plastyczne, gry lub sprzęt elektroniczny, który akurat jest potrzebny w szpitalnych świetlicach.
  This item has been hidden
 • Akcja "Bliżej ludzi" Play all

  5 grudnia 2012 rozpoczęła się telewizyjna akcja reklamowa Banków Spółdzielczych z Grupy BPS realizowana we współpracy z Fundacją "Dziecięca Fantazja". Spoty można oglądać w TVP 1, TVP2, TVP3, TVN, TVN 24, Polsat i Polsat News do 30 grudnia.Zobaczymy 3 różne filmy połączone wspólnym hasłem"NAJBLIŻEJ LUDZI".

  Banki Spółdzielcze z Grupy BPS wspierające Fundację „Dziecięca Fantazja" dopilnowały, by zerwać z konwencją dotychczasowych reklam społecznych pokazujących choroby i cierpienie. Postawiły na radość i przeżywanie szczęścia. Spoty pokazują, że trzeba spełniać marzenia dzieci.
  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...