2,537

AUREOLA - od Stanisława do Karola

Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju-klasztornym ogrodzie z OKNEM DO NIEBA, w którym kryje się „aureoloskop”. Ogród jest pełen śladów legend i tajemnic związanych z polskimi świętymi. To tutaj w dzieciach rozbudzana jest ciekawość fenomenem świętych-przyjaciół Pana Boga. Dzieciom, poprzez przykłady z ich życia prezentowane są takie wartości i cnoty jak altruizm, czystość, poświęcenie, męstwo, pobożność, hojność i wiele innych.

Projekt Aureola jest niezwykłym przedsięwzięciem w historii polskiej kinematografii, niosącym treści patriotyczno-katolickie skierowane do najmłodszego widza. Nagrania do serii Aureola zostały zrealizowania w dniach 7-24 stycznia 2014 roku w studiu Telewizji Kraków. Na całą serię składa się 13 odcinków (każdy po około 15 minut) w formie widowiska teatralno–studyjnego, w którym występuje aktor z trzema kukiełkami. Do każdej części dołączona jest dwuminutowa animacja przedstawiająca historyczne sceny z życia wielkich Polaków oraz piosenka. Adresatami są dzieci w wieku od 3 lat, a także ich rodzice, nauczyciele, katecheci, duszpasterze – wszyscy, którzy poszukują bezpiecznej przestrzeni dla rozwoju dzieci.


BOHATEROWIE:

Zakonnik Nikodem- człowiek „renesansu”; ogrodnik, cieśla, muzyk, rzeźbiarz, historyk sztuki, a także świetny kucharz od lat, zajmujący się hagiografią - żywotami świętych.

Dzieci:Karolinka Iskierka i Piotrek Promyczek - choć same jeszcze małe roztaczają opiekę nad papużką. Uczą się niesienia pomocy słabszemu i mniejszemu. Podobnie tak jak święci chcą być dobre.

Ważną funkcję pełni Mądralka, papużka, która będąc jeszcze maluchem, z przekorą powtarza że jest duża i marzy o zostaniu pierwszą najlepszą z najlepszych papużek. Rozczula widzów swoją ambicją i pracowitością.
Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiast...
Play all

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...