10,502

המחלקה לגיאוגרפיה וסביבה

המחלקה לגאוגרפיה וסביבה באוניברסיטת בר-אילן הוקמה בשנת 1969. המחלקה מתייחדת במגוון המחקרים הנערכים במסגרתה. על סגל המחלקה נמנים 18 חוקרים, והוא כולל גאוגרפים היסטוריים וחוקרי אוקיינוסים, חוקרי חברה, תרבות ומורשת בצד אנשי אקלים, מים, קרקע וסלע. חוקרים שהורתם במדעי הרוח והחברה עובדים בכפיפה אחת עם חוקרי המדעים המדוייקים ומדעי הטבע.

בתכנית הלימודים של המחלקה ניתן למצוא קורסים בגאוגרפיה פוליטית, שימור אתרים ו תכנון עירוני, כמו גם קלימטולוגיה סינופטית, הידרולוגיה ואסונות טבע. מגוון זה יסודו ברב-גוניות של המחקר הגאוגרפי.

המחקר הגיאוגרפי עוסק בתפרוסות של תופעות במרחב ובתהליכים המעצבים תפרוסות אלה, והוא מתחלק לשני תחומים מרכזיים: תופעות המרכיבות את הנוף הטבעי (הגאוגרפיה הפיסית) ותופעות הקשורות בפעילות האדם כגורם המעצב את הנוף (הגיאוגרפיה של האדם).

היבט נוסף, עליו מושם דגש במחלקה בשנים האחרונות הינו זה של לימודי הסביבה. מגוון רב של מחקרים נערכים בנושאי סביבה, ממחקרים אקולוגיים ואקו-גאומורפולוגיים, דרך בעיות של איכות מי תהום והים התיכון, ועד נושאים של שימור סביבתי ויחסי חברה-סביבה במגזרים שונים.

במחלקה לגאוגרפיה וסביבה קיימת גם מעבדה של חישה מרחוק ו מערכות מידע גיאוגרפיות (חממ"ג), בה נערכים מחקרים במגוון רחב של נושאים תאורטיים ויישומיים.

לאתר המחלקה לגיאוגרפיה וסביבה: http://geoenv.biu.ac.il/
המחלקה לגאוגרפיה וסביבה באוניברסיטת בר-אילן הוקמה בשנת 1969. המחלקה מתייחדת במגוון המחקרים הנערכים במסגרתה. על סגל המחלקה נמנים 18 חוקרים, והוא כולל גאוגרפים היסטוריים וחוקרי אוקיינוסים, חוקרי חברה, תרבות ומורשת בצד אנשי אקלים, מים, קרקע וסלע. חוק...
Play all

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...