27
 • Süper İyi Günler - Tiyatrokare

  556 views 1 year ago
  Tiyatrokare, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde çok önemli bir projeye ışık yakıyor: SÜPER İYİ GÜNLER!

  Asperger sendromu taşıyan Christopher Boone’un sıradışı öyküsünü anlatan SÜPER İYİ GÜNLER, dünyanın bütün asal sayılarını ve başkentlerini ezbere bilen 16 yaşındaki bir gencin, insan ilişkilerinin gizemini çözmesindeki yolculuğunu anlatıyor.

  Mark Haddon’un aynı isimli 2003 Whitbread Ödüllü romanı dünyada milyonlarca kişi tarafından okunduktan sonra, Simon Stephens tarafından oyunlaştırılmış ve Broadway, Londra sahnelerinde çok ses getirmişti. Tony, Oliver Ödülleri başta olmak üzere pekçok ödül alan oyun, dünyada birkaç ülkeyle eş zamanlı olarak 2018 Sonbaharı’ndan itibaren Ford Otosan’ın ana sponsorluğunda, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Beko gibi kurum ve kuruluşların da desteğiyle Uniq İstanbul’da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

  Nedim Saban’ın dilimize kazandırdığı ve yöneteceği projenin koordinatörü ve ikinci yönetmeni ise Halim Ercan. Oyunun oyuncu ve tasarımcı kadrosu yakında belirlenecek. Oyun, Türk Tiyatrosu’na yenilik getirecek bir bakış açısıyla, oyunculuk, koreografi ve teknolojiyi harmanlayarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde özel bir dekor içerinde  sahnelenecek.

  Tohum Otizm Vakfı’nın çözüm ortağı olarak yer aldığı proje, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde basına Uniq İstanbul Çinili Köşk’te bir sabah kahvaltısıyla otizme mavi ışık yakarak yolculuğuna başlayacak. Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...